Przykona: Wizyta uczniów i nauczycieli z Sarbic w Sernancelhe w Portugalii

Grupa uczniów Niepublicznego Gimnazjum w Sarbicach uczestniczyła w kolejnej mobilności w ramach programu Erasmus+. Uczniowie wraz z nauczycielami odbyli podróż do partnerskiej szkoły portugalskiej w Sernancelhe. 

Uczestnicy z polskiej szkoły poznali nowych kolegów i koleżanki ze szkoły portugalskiej, niemieckiej, łotewskiej i słoweńskiej. Wspólnie realizowali działania wynikające z projektu. Pierwszego dnia odbyła się wędrówka po najciekawszych zabytkach Sernancelhe oraz uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące klimatu, pogody i zdrowej żywności. Następnego dnia zwiedzaliśmy szkołę, poznaliśmy bazę dydaktyczną oraz portugalski system edukacyjny a w godzinach popołudniowych uczestnicy brali udział w rozgrywkach badmintona i w zajęciach pilatesu. Kolejny etap naszego pobytu przebiegł bardzo aktywnie, maszerowaliśmy do pięknego miejsca, gdzie odbywają się uroczystości religijne, spotkania rodzinne i przede wszystkim rozciąga się wspaniały widok na miasteczko Sernancelhe. Ponadto mieliśmy możliwość zapoznania się ze zwyczajami regionu. Zwiedziliśmy też Muzeum Kwarcu w mieście Viseu. Cały czas uczniowie doskonalili komunikację w języku angielskim, integrowali się z grupą uczniów ze szkół partnerskich poprzez wspólne rozmowy, ćwiczenia, gry, zajęcia terenowe i warsztatowe. Uczestnicy mieli okazję poznać rodziny portugalskie, ich wielką gościnność, otwartość, serdeczność i uśmiech. Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie z rówieśnikami z innych krajów. Wróciliśmy z nowymi doświadczeniami i wrażeniami. Dziękujemy! Do zobaczenia w następnym roku szkolnym w Polsce!

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja