ALSA: Z wizytą u burmistrza

8 sierpnia tego roku okazał się ważną datą dla młodzieży uczestniczącej w projekcie ALSA. Młodzi tancerze, aktorzy oraz dziennikarze udali się do Urzędu Miasta w Turku, gdzie zostali ciepło przyjęci przez obecnych tam urzędników na czele z wiceburmistrzem Turku Jerzym Kurzawą i Elżbietą Michałowicz - Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym.

Na początku poniedziałkowego spotkania głos zabrał frontman stowarzyszenia Przystań Jacek Sulkowski. Podkreślał on ogrom pracy włożonej przez młodych ludzi podczas treningów warsztatach. Sulkowski słusznie zauważył, że warsztatowicze wakacje poświęcili ciężkiej pracy i realizacji swoich pasji. Pokrótce przedstawiona została każda grupa- taneczna,teatralna oraz dziennikarska, ale także grupa kompozycji i aranżacji muzycznych, która ćwiczyła w Przystani i nie mogła udać się na ulicę Kaliską.


Jako pierwsi w hallu Urzędu Miasta zaprezentowali się tancerze Anny Klimek. Wystąpili oni w rytm piosenki Jamesa Browna „Sex machine”. Później nadszedł czas na przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej. Młodzież, która ćwiczy pod okiem Marii Sulkowskiej przygotowała scenkę, za pomocą której chcieli podpowiedzieć wiceburmistrzowi Kurzawie w jaki sposób chcieliby, aby zarządzano i koordynowano wydarzeniami kulturalne w mieście, ale też i powiecie. Wpierw, na zasadzie kontrastu, pokazali oni jak nie powinno się organizować życia kulturalnego miasta. Następnie, poprzez ukazanie pracy Koordynatora ds. Kultury, przedstawili obraz stanu, jaki uważają za poprawny. Obie grupy zostały nagrodzone brawami.


Zarówno Jerzy Kurzawa jak i Elżbieta Michałowicz życzyli wszystkim uczestnikom warsztatów sukcesów na polu artystycznym, ale przede wszystkim w codziennym życiu. Wyrazili oni nadzieję, że „aktualne pasje staną się w przyszłości zawodem”. Zwieńczeniem dzisiejszego spotkania był słodki poczęstunek od Rady Miasta złożony na ręce uczestników warsztatów.


Na koniec Jacek Sulkowski podziękował Aleksandrze Purcel-Kowalskiej oraz całemu wydziałowi prowadzonemu przez Agnieszkę Dłoniak, za dotychczasową współpracę i pomoc w pozyskiwaniu środków na działalność Przystani.


Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminę Miejską Turek.


Dziennikarz Przystani
Tomasz Wincenciak


Źródło: http://www.scabb.pl
Foto: iTurek / scabb.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja