Wideo: Nowa pracownia obrabiarek w ZST w Turku oficjalnie otwarta

Coraz częściej w szkołach średnich powiatu tureckiego uczniowie mogą kształcić się na nowoczesnym sprzęcie. Wiedza i doświadczenie są niezbędne, aby w przyszłości znaleźć dobrą pracę. Z dobrodziejstw korzystać mogą między innymi wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Otwarcie pracowni obrabiarek skrawających w Zespole Szkół Technicznych w Turku miało miejsce dzisiaj tj. 14 marca podczas konferencji „Kompetencje przyszłości szansą dla rozwoju Wschodniej Wielkopolski”.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali dyrektor ZST Wioletta Adamiak, starosta kolski Wieńczysław Oblizajek, starosta turecki Mariusz Seńko, przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, reprezentantka firmy ZDP TOP Poręba Beata Kaliszuk oraz wicekurator oświaty w Poznaniu Krzysztof Błaszczyk.

Koszt inwestycji wyniósł łącznie 850 tys.zł i posłużyć ma młodzieży do zdobywania umiejętności oczekiwanych na rynku pracy. W

Jedną z osób, które chciały, by sprzęt był polskiej produkcji był nauczyciel Marek Sęk. Tak też się stało. Wyposażenie pracowni dostarczyła firma ZDP TOP Poręba. Pracownia wyposażona jest więc w najnowocześniejszy sprzęt. Są to tokarki konwencjonalne i frezarki oraz osprzęt i narzędzia. Są również plakaty, które nawiązują do tematu i uczą.

- Wykonujemy tutaj ćwiczenia związane z tematem, który jest w naszej podstawie programowej, a jednocześnie produkujemy wyroby dla zakładów Sun Garden w Malanowie. Są to cztery elementy, które później montowane są w danych urządzeniach i wysyłane w świat. Kiedy usłyszeliśmy, że powstaje projekt, który ma nam unowocześnić, wyposażyć pracownię było wielkie zadowolenie i czekaliśmy tego dnia, kiedy ten projekt się ziści- mówił wychowawca Marek Sęk.

Pozostali goście obecni na uroczystości mieli możliwość obejrzenia pracowni na przygotowanym telebimie.
 
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja