W Krainie Ortografii, czyli „Ortografiolandia” w SP 5

16 marca br. w Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się coroczne  Święto Ortografii – „Ortografiolandia”. Z tej okazji uczniowie klas IV – VI wzięli udział w grach i zabawach sprawdzających znajomość polskiej pisowni. 

Czwartoklasiści pokonywali slalom ortograficzny, grali w ortoklasy i łamali głowy przy ortołamigłówkach. Uczniowie klas piątych rozwiązywali test z lukami. Musieli pokazać przy tym, że sprawnie posługują się słownikiem ortograficznym. Natomiast spośród szóstoklasistów  wyłoniony zostanie „Mistrz Ortografii SP5”, a będzie nim uczeń, który bezbłędnie napisał tekst dyktowany przez Wróżkę Ortograficzną.

Dzisiaj po raz kolejny udowodniliśmy, że można uczyć się, bawiąc.

„Ortografiolandia” odbywa się w naszej szkole od wielu lat. Organizatorami zmagań z ortografią były: Izabela Matusiak i Agnieszka Wilkanowska, przy współpracy z Mirosławą Feder i Ewą Laskowską.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja