Wideo: Idzie nowe w SP ZOZ w Turku

Wyremontowane sale, nowy sprzęt i komfort pacjentów. W turkowskim szpitalu wiele się zmienia, a z tygodnia na tydzień widać efekty wielu zapowiedzianych wcześniej prac. Trwa remont Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu z Pododdziałem Rehabilitacji. Oprócz tego kobiety oraz ich maluchy, które właśnie przyszły na świat poczują się komfortowo. W niedługim czasie zapowiadany jest również remont Oddziału Wewnętrznego oraz Dziecięcego.

W SP ZOZ w Turku trwa przebudowa dzięki, której placówka na przełomie maja i czerwca będzie mogła pochwalić się nowoczesnym i funkcjonalnym Oddziałem Ortopedii i Traumatologii Narządów Ruchu z Pododdziałem Rehabilitacji. Samorząd Powiatu Tureckiego zabezpieczył środki na przebudowę turkowskiego szpitala i sfinansuje przebudowę wyżej wskazanego oddziału o wartości 4 399 534, 00.

-Rok 2018 to rok pełen pracy dla naszego szpitala. To szereg remontów, które prowadzimy na oddziale ortopedii, czyli tej części nieczynnej po chirurgii. Myślę, że miesiąc kwiecień, maj to będzie ten okres, kiedy oddamy tę część ortopedii już do normalnego użytkowania z pełnym wyposażeniem, czyli łóżka, meble, gdzie będziemy mogli przenieść naszych chorych i te warunki na tym oddziale zupełnie się zmienią- mówi dyrektor SP ZOZ w Turku Grzegorz Gibaszek.

W grudniu dokonano przekazania placu budowy, a aktualnie w placówce trwają prace budowlane. Zostały już położone nowe tynki i posadzki. Pacjenci będą przebywali w dwu i trzy - osobowych salach, a przy każdym pokoju będzie łazienka typu studio. W najbliższym etapie prac nastąpił montaż gazów medycznych oraz wymiana okien i drzwi. Oddział Ortopedii swym standardem będzie przypominał Oddział Chirurgii Ogólnej w Turku, oddany do użytku kilka miesięcy temu. Warto dodać, że nasz szpital ma charakter subregionalny, gdyż leczą się tu pacjenci nie tylko z terenu powiatu tureckiego, ale i konińskiego oraz kolskiego. Placówka nieustannie podnosi standard świadczonych usług medycznych i zmienia się na lepsze dla pacjentów.

To jednak nie jedyne zmiany, bowiem kobiety, które zdecydowały się urodzić w turkowskim szpitalu liczyć mogą na nowe udogodnienia. Na oddziale ginekologiczno- położniczym i noworodkowym wymieniono w całości sufit na korytarzach oraz wszystkich salach. Oprócz tego powstały trzy indywidualne sale dla kobiet i ich dzieci z pełnym umeblowaniem. W pokojach jest łóżko dla kobiet, łóżeczko dla noworodka oraz kanapa dla odwiedzających.

-Chcemy, by oddział ginekologiczno- położniczy podlegał kompleksowemu remontowi. Chcemy wyremontować oddział dziecięcy. Mamy nadzieję, że uda się wystartować w programie rewitalizacji. Zmienilibyśmy też więc otoczenie zewnętrzne tego szpitala- mówi dyrektor.

Już niebawem ogłoszony zostanie przetarg na remont oddziału wewnętrznego. Zakończenie prac planuje się na koniec października tego roku.

-Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane mam nadzieję, że grudzień 2018 będzie takim okresem, gdzie ten szpital w ogóle zmieniłby swój wygląd wewnętrzny i zewnętrzny. Zmienia się również mentalność ludzi tu pracujących. My jesteśmy nakierowani na pacjenta. Chcemy, by oprócz tego wyglądu zewnętrznego czy wewnętrznego również pacjenci i odwiedzający byli zadowoleni z obsługi, którą świadczy czy to lekarz czy pielęgniarka czy inna osoba pracująca w tym szpitalu- podkreśla dyrektor Grzegorz Gibaszek
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja