Kaczmarskiego w budowie

Rozpoczęła się budowa ul. Kaczmarskiego, łącząca ul. Chopina z ul. Zdrojki Lewe i drogą w Grabieńcu. Na tę inwestycję Miasto Turek pozyskało dofinansowanie w wysokości ponad 820 tys. zł.

Ulica Jacka Kaczmarskiego ma długość ok. 800 m i obsługuje północno-zachodnią część Turku. Dotychczas była drogą gruntową z licznymi dziurami i nierównościami. Do końca września tego roku wybudowana zostanie nowa ulica, z asfaltową jezdnią i chodnikiem pełniącym funkcję drogi dla pieszych i rowerów. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne (23 latarnie), zjazdy do posesji, nasadzenia zieleni oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Drogę buduje Konsorcjum w składzie: Przedsiębiorstw Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Koła (partner konsorcjum). Wstępny koszt robót budowlanych oszacowany został na 2.056.153 zł. Na realizację przedsięwzięcia Miasto pozyskano dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, w kwocie 821.054 zł.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja