Wideo: Nowa pracownia maszyn skrawających sterowanych numerycznie otwarta

Kolejny nowoczesny sprzęt zakupiono do jednej ze szkół średnich powiatu tureckiego. Nowe, najnowocześniejsze maszyny stosowane w przemyśle 4.0 trafił do Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Uczniowie będą mogli nabywać wiedzę i poprzeć ją praktyką w pracowni maszyn skrawających sterowanych numerycznie.

Dzisiaj, tj. 4 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie pracowni maszyn skrawających sterowanych numerycznie.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu: "Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego” z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pracownię Zespołu Szkół Technicznych w Turku zasilił najnowocześniejszy sprzęt CNC. Centrum pionowego 5 – osiowego oraz tokarki sterowanej numerycznie wraz z niezbędnymi narzędziami wyniósł łącznie 1 062 151,99 zł brutto. Dostawcą maszyn jest firma DMG MORI POLSKA Sp. z o. o. z Pleszewa.

Obecnych na spotkaniu przywitała dyrektor szkoły Wioletta Adamiak, a następnie głos zabrał starosta turecki Mariusz Seńko. Przedstawił on prezentację, podczas której poinformował, jakie są korzyści otwarcia tak innowacyjnej pracowni, oraz określił strategie rozwoju powiatu tureckiego.

-Kolejna fajna rzecz, która dzieje się w jednej z naszych szkół. Otwarcie nowoczesnego sprzętu obrabiarek sterowanych numerycznie, które ma kapitalne znaczenie dla naszej gospodarki, ale również dla całego procesu kształcenia w tej szkole- mówił starosta.

W uroczystym otwarciu pracowni uczestniczyli również przedstawiciele firmy DMG MORI POLSKA. Jak powiedział prezes firmy Marek Osiński ogromnym zaszczytem jest, że firma może dostarczyć dwie najnowocześniejsze obrabiarki do dalszego procesu uczenia.

-Jest to kolejny etap rozwoju szkolnictwa w powiecie tureckim. Wszyscy powinniśmy bardzo serdecznie podziękować zarówno władzom powiatu, szczególnie staroście powiatu Mariuszowi Seńko, jak również dyrekcji szkoły za to, że nie myślą krótkoterminowo tylko długoterminowo. Przede wszystkim myślą o was, uczniach
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak działa firma DMG MORI POLSKA oraz poznać historię jej działalności.


Wyczekiwaną przez wszystkich chwilą było przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie nowej pracowni w Zespole Szkół Technicznych w Turku.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Otwarcie pracowni maszyn skrawających sterowanych numerycznie w ZST
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja