Dokąd zmierza Turek. Nowe chodniki i place zabaw- czy tego chcą mieszkańcy?

Zbliżające się wybory samorządowe mobilizują władze do działania. Organizowane są spotkania i eventy, których celem jest podsumowanie osiągnięć, chwalenie się tym, co zostało zrobione. Coraz częściej jednak powinno padać pytanie, jak chcemy, aby wyglądał Turek za 10 czy 20 lat. Nowy chodnik, uliczka osiedlowa, kosze na śmieci i siłownie plenerowe to potrzeby drugiego rzędu. W mieście brakuje wyznacznika, który skieruje Turek na nowe horyzonty służące kolejnym pokoleniom. Tymczasem podczas spotkania w byłym budynku Gimnazjum nr 1 bohaterami stały się drogi i place zabaw. Zapowiedzi o mieszkaniach komunalnych to wciąż tylko zapowiedzi porównywalne do prognoz pogody. Czy się ziszczą i zaspokoją potrzeby turkowian zobaczymy dopiero za jakiś czas. Niewątpliwie jest to pomysł najlepszy z dotychczasowych, ale najdłużej realizowany bez możliwości sprawdzenia jego efektów.

Młodych zatrzymają tylko mieszkania
W spotkaniu, którego inicjatorem był radny miejski Radosław Idzikowski uczestniczyli mieszkańcy Turku, którzy zgłaszali swoje problemy. Na początku pytania skierowane były do przedstawicieli policji, dalsza część spotkania przerodziła się w dyskusję turkowian z włodarzami. Problemy zatoczek, ścieżek rowerowych, parkowania, dróg, monitoringu i znaków to poruszane tematy. Interpretacje zagadnień były różne i trudno było znaleźć konsensus dialogu.

Mieszkańcy Wyzwolenia poruszyli gorący w ostatnim czasie temat budowy myjni i stacji diagnostycznej.

- Wy składaliście protesty już w połowie 2017 roku. Trafiły one do starosty tureckiego. Wasz protest poparłem ja. Mnie nie było wiceburmistrz miał upoważnienie i podpisał, że nie wyraża zgody na budowę tam takiego obiektu. Temat został odwleczony. Wniosek został wycofany na budowę tej myjni i po jakimś czasie ten wniosek znowu wrócił pomimo tego, że była stwierdzona samowola budowlana. Także ja powiem szczerze dla mnie jest to rzecz niepojęta i niezrozumiała, że nie zostały uwzględnione wnioski mieszkańców. Odwołałem się od decyzji wojewody i czekam- informuje burmistrz Turku.

Jak powiedział Romuald Antosik młodych ludzi zatrzymać można w Turku tylko dzięki budowie nowych mieszkań.

-Jeśli mieszkaniec zostaje w Turku to tu płaci też podatki i będzie pracował w koninie, ale będzie korzystał też z przedszkola, szkoły i służby zdrowia w Turku. A jeżeli nie otrzyma nic ani pracy i mieszkanie to jak go zatrzymać. A nawet jeżeli będzie miał pracę tutaj i nie będzie miał gdzie mieszkać to i tak pobuduje się gdzieś na gminie. Za 1500 zł nikt się nie pobuduje, dlatego budujemy lokale dla tych których będzie stać na wynajęcie- tłumaczy.

Jednym z głównych tematów spotkania było pokazanie mieszkańcom Turku, jakie inwestycje zostały zrealizowane oraz podjęte podczas obecnej kadencji Romualda Antosika.

Wiele emocji budziły problemy mieszkańców Osiedla Górniczego. O tym już jutro w Ale!Radio

Inwestycje miastotwórcze?
O wybranych inwestycjach, które zostały zrealizowane w trakcie blisko czteroletniej kadencji Romualda Antosika oraz jakie są plany na najbliższy czas przedstawiono na prezentacji multimedialnej. Inwestycje można podzielić na poszczególne kategorie. Poniżej przedstawiamy większość przedsięwzięć podjętych przez obecnych włodarzy.

Infrastruktura drogowa:
przebudowa ul.Matejki, drogi gminnej na Osiedlu Wyzwolenia w rejonie bloków nr 4,5,7, ulic wewnętrznych na Osiedlu Wyzwolenia w rejonie bloku 4, chodników w rejonie bloków 3 i 4 na Osiedlu Wyzwolenia,

budowa drogi dojazdowej do bloku przy ul.Wyszyńskiego 3, ul.Szymanowskiego na Zdrojkach Lewych, ul.Kaczmarskiego, drogi na odcinku pomiędzy ul.POW a ul.Gen.M.Smorawińskiego, dróg, chodników i parkingów na osiedlu przy ulicach Kączkowskiego, Sportowej, Orzeszkowej i Składkowskiego, chodnika z płytek betonowych na kostkę brukową w rejonie bloków POW 1, układu komunikacyjnego w rejonie ulic 650-lecia i Dąbrowskiego, 27 latarni i 2 oświetlacze na ul.Górniczej, chodnika na ul. Smorawińskiego, ciągu pieszo- jezdniowego na terenie OSiR, kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Leśnej

Place zabaw: budowa placu zabaw w Parku Miejskim im.Konstytucji 3 maja, budowa placu zabaw przy ul.Matejki, budowa wodnego placu zabaw
Siłownie plenerowe: budowa siłowni plenerowej na osiedlu Muchlin, budowa siłowni plenerowej w Parku Tura na Osiedlu Wyzwolenia,

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Spotkanie z mieszkańcami Turku
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja