Tuliszków: Ruszyła machina referendalna. Mieszkańcy chcą odwołać burmistrza?

Jeśli wszystkie formalności zostaną wypełnione i dotrzymane terminy najpóźniej w połowie listopada tego roku odbędzie się referendum odwołujące burmistrza miasta i gminy Tuliszków – Grzegorza Ciesielskiego. W piątek, 12 sierpnia Komitet referendalny powiadomił o inicjatywie stosowane organy.

Zawiadomienie wpłynęło zarówno do Miasta i Gminy Tuliszków oraz do Komisarza Wyborczego Delegatury w Koninie. Od soboty w Tuliszkowie oraz w gminie trwa akcja zbierania podpisów.

W ciągu 14 dni od daty zgłoszenia inicjatywy społecznej burmistrz jest zobowiązany do podania liczby osób uprawnionych do głosowania.

- Przyjmujemy, że będzie to około 8,5 tys. osób, a my musimy zebrać podpisy od 10 proc. uprawnionych do głosowania – mówią członkowie Komitetu referendalnego – Mamy na to 60 dni.

Po zebraniu wszystkich formalności i przedstawieniu ich komisarzowi wyborczemu w ciągu 40 dni powinno zostać wydane zarządzenie o przeprowadzeniu referendum.

- Chcemy podkreślić, że wszystkie działania, które są teraz podejmowane wynikają z naszych potrzeb społecznych i są finansowane z naszych budżetów – mówią członkowie Komitetu referendalnego.

Z wyliczeń wynika, że jeśli wszystkie formalności zostaną wypełnione i dotrzymane terminy najpóźniej w połowie listopada tego roku odbędzie się referendum odwołujące burmistrza miasta i gminy Tuliszków – Grzegorza Ciesielskiego.

- Podkreślamy, że jest to inicjatywa społeczna, a nie polityczna. Nikt z nas nie jest kandydatem na fotel burmistrza Tuliszkowa – mówią członkowie Komitetu – Jako mieszkańcy tej gminy jesteśmy niezadowoleni z tego, że pan burmistrz zlekceważył nasze zdanie odnośnie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Tuliszkowie. Pomimo naszych próśb i prób negocjacji nasz głos nie został wysłuchany. Mamy więc prawo do tego, aby wyrazić swój sprzeciw.

Przypomnijmy, że akcja referendalna to pokłosie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Tuliszkowie, o którego perypetiach informujemy Państwa obszernie od wiosny tego roku.

Poniżej treść ogłoszenia, które od soboty, 13 sierpnia pojawiło się na terenie Tuliszkowa i gminy. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja