Ukradli rowery w Turku i Malanowie. Uwaga na złodziei!

Amatorów na cudze jednoślady (mówiąc popularnie złodziei) z każdym dniem przybywa. Złodziej potrafi upatrzyć sobie właściciela jednośladu i obserwować go. Wystarczy wtedy chwila nieuwagi a bardzo łatwo możemy stracić nasz pojazd. Niestety, jest go potem bardzo trudno odzyskać. W ciągu ostatniego tygodnia na terenie naszego powiatu skradziono dwa rowery. W Malanowie dokonano kradzieży roweru górskiego marki Kross model Black Edition 6.1. Natomiast w Turku skradziono rower szosowy marki Merida.

Nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą, co wynika między innymi z samej istoty konstrukcji roweru, ale zawsze to ryzyko można zminimalizować, zachowując po prostu rozsądek.

Nieprzymocowanie pozostawianego roweru, pozostawianie „na chwilę” przed sklepem albo zbyt słabe zabezpieczenie, kusi potencjalnego złodzieja. Sprawcy mogą nas obserwować,a wykorzystując nasze zainteresowanie zakupem, chwilową nieuwagę i nieobecność przy jednośladzie, okradają. Ważne jest także stosowanie solidnych zabezpieczeń piwnic i garaży,w których przechowywane są cenne dwa kółka.

Apelujemy do właścicieli jednośladów o rozwagę i ostrożność oraz właściwe zabezpieczenie pozostawianego mienia, mając na uwadze zarówno tereny prywatnych posesji, jak również miejsc takich jak: ulice, bramy wjazdowe do posesji, tereny szkół oraz inne podobne miejsca użyteczności publicznej.

Działania mające na celu przeciwdziałanie zjawiskom kradzieży rówerów:
• Nie pozostawiaj swojego jednośladu bez opieki. Jeśli zostawisz rower, np. przed sklepem, blokiem zawsze zamykaj swój jednoślad na tzw. „blokadę” i staraj się mieć go zawsze na widoku;
• Zanotuj markę i typ roweru (sfotografuj go). Pamiętaj aby sprzedawca ZAWSZE wpisał do karty gwarancyjnej numer seryjny roweru, który kupujesz;
• Zwróć uwagę na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się    nimi, zapytaj kogo lub czego szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd;
• Zawsze zamykaj rower na zamknięcia patentowe;
• Nie kupuj okazjonalnie roweru od nieznanej osoby - rower może być kradziony.

Jeśli już dojedzie do kradzieży zgłoś ją na Policję.
 

źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja