Centrum Biznesu i Innowacji TIG w Turku

Podczas Walnego Zebrania członków Tureckiej Izby Gospodarczej, które odbyło się 24 kwietnia przedstawiono szczegóły dotyczące inwestycji pod nazwą Centrum Biznesu i Innowacji TIG. Dla turkowskiej przedsiębiorczości jest to duży krok naprzód. Realizacja projektu rozpocznie się już niebawem, a finał będzie miał miejsce pod koniec 2019 roku. 

Już niebawem rozpocznie się realizacja projektu pod nazwą „Rozwój potencjału Tureckiej Izby Gospodarczej na świadczenie specjalistycznych usługo doradczych dla przedsiębiorców poprzez budowę Centrum Biznesu i Innowacji w Turku”.  

-Rok temu zrodził się pomysł, by wzmocnić potencjał organizacyjno-logistyczny Izby w celu rozbudowy oferty oraz świadczenia wysoce specjalistycznych i pro-rozwojowych usług doradczych na rzecz przedsiębiorców. Trzeba dojrzewać do nowych decyzji rozwojowych. Szansą dla nas stał się udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pod koniec zeszłego roku. Była to okazja, którą postanowiliśmy wykorzystać, realizując jednocześnie nasze cele statutowe w tym między innymi poprawę warunków dla rozwoju regionalnej innowacyjności przedsiębiorstw - mówił prezes TIG w Turku Marek Sawicki. 

Centrum Biznesu i Innowacji TIG stworzone zostanie za łączną kwotę 1 938 108,20 zł. Wysokość dofinansowania opiewa na 1 412 914,20 zł, a wkład własny to 525 194,00 zł. Zakup nieruchomości pod inwestycję również pochodzi z wkładu własnego.

-Byliśmy jako pierwsi na liście rankingowej, nasz wniosek został wybrany do dofinansowania. Przedmiotem projektu będzie budowa innowacyjnego Centrum Biznesu oferującego kompleksowe specjalistyczne usługi na rzecz przedsiębiorców. Inwestycja ta kolejny etap realizacji Strategii Biznesowej Tureckiej Izby Gospodarczej stanowiący korelację do projektu pn: „Profesjonalizacja usług doradczych na rzecz inkubacji przedsiębiorstwa” realizowanego przez TIG w latach 2016-2017.  W ramach Centrum stworzona zostanie pierwsza w regionie Prototypownia, nowoczesne zaplecze konferencyjno-szkoleniowe, sala spotkań biznesowych do organizacji międzynarodowych konferencji, pomieszczenia do realizacji usług na najwyższym poziomie organizacyjnym, gwarantującym pełną poufność przy tworzeniu nowych modeli biznesowych, kreowaniu nowych rozwiązań technologicznych itd.  - informuje dyrektor TIG w Turku Monika Kozłowska.

Centrum Biznesu pełnić będzie funkcję ośrodka usługowego wobec regionalnych podmiotów gospodarczych i innych podmiotów środowiska ekonomiczno- społecznego. Celem funkcjonowania Centrum będzie inicjowanie powstania małej i średniej przedsiębiorczości, wspomaganie nowopowstałych firm oraz specjalistyczna pomoc w rozwoju istniejących.

Według założeń inwestora ma to być obiekt, który będzie należeć do grona „inteligentnych budynków”, czyli takich, które zapewniają wysoki poziom estetyki, wysoką wydajność, komfort i bezpieczeństwo realizowanych w nim usług. Wdrożone zostaną zaawansowane technologie teleinformatyczne oraz automatycznej i interaktywnej eksploatacji nowoczesnych systemów budynku. Pod uwagę wzięto potrzeby osób niepełnosprawnych oraz starszych. Projekt ma być realizowany w tak zwanej formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Okres realizacji to maj 2018- grudzień 2019. Powierzchnia Centrum Biznesu to 320 m2.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja