Tuliszków: Finał cyklu wydarzeń „Wiosna z Niemieckim” w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grzymiszewie

Pomysł jedyny w swoim rodzaju, który dostrzeżony został w wielu miastach Polski miał swój finał w Zespole Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie. Cykl wydarzeń „Wiosna z Niemieckim” miał na celu nie tylko zachęcenie uczniów do nauki języka, ale również wspaniałą zabawę. 

Dzisiaj, tj. 26 kwietnia uczniowie klas 4- 6 szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym przedsięwzięciu, które na celu miało przede wszystkim propagowanie języka niemieckiego. Tym razem „Wiosna z Niemieckim” zawitała do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Grzymiszewie. Właśnie tam zakończyła się przygoda z językiem, jednak z całą pewnością już niebawem podjęte zostaną kolejne inicjatywy mające na celu kształcenie młodych ludzi. Głównym inicjatorem wydarzenia był starosta turecki Mariusz Seńko.

Przypominamy, że pierwsze z cyklu wydarzeń „Wiosna z niemieckim w Powiecie Tureckim - Keine Panik – Deutsch kann man lernen” odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 o czym pisaliśmy tutaj:
http://www.iturek.net/6591/wiosna-z-niemieckim-zawitala-do-szkoly-podsta...

„Wiosna z niemieckim” zawitała również do I Liceum Ogólnokształcącego w Turku, gdzie miał miejsce konkurs pod hasłem „Um mich herum” którego uczestnikami były klasy siódme szkół podstawowych oraz klasy gimnazjalne. Uczniowie szkół średnich mieli wówczas okazję uczestniczyć w konkursie muzycznym. O szczegółach wydarzenia poniżej:
http://www.iturek.net/6688/wiosna-z-niemieckim-zawitala-do-i-liceum-ogol...

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Grzymiszewie działo się wiele. Uczniowie podzieleni zostali na grupy, a następnie odwiedzali poszczególne stacje językowe. Doświadczenia, zadania oraz eksperymenty na poszczególnych stanowiskach pozwoliły nie tylko nabyć wiedzę, ale również wyśmienicie się bawić. Tego dnia nie było wygranych i przegranych. Wszyscy uczniowie spisali się znakomicie i otrzymali nagrody ufundowane przez firmę Sun Garden oraz Starostwo Powiatowe w Turku. Całe wydarzenie wzbogaciły występy artystyczne w języku niemieckim.

Wspaniała zabawa i nauka dzieci możliwa jest między innymi dzięki radnej powiatu tureckiego Anecie Seńko, która jest główną inicjatorką wprowadzenia języka niemieckiego już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

O tym jak zrodził się pomysł wyjątkowego kształcenia w kierunku języka niemieckiego i co działo się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Grzymiszewie już niebawem w Ale!Radio.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja