„Kto ty jesteś? – Polak mały…”

Święto narodowe 3 Maja obchodzone na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 maja i poprzedzający je Dzień Flagi są okazją do rozmowy o naszej ojczyźnie i jej symbolach narodowych.

Młodzież gimnazjalna z klasy 3e Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wraz ze swoimi nauczycielkami  i inicjatorkami przedsięwzięcia: Ewą Kordzińską i Anetą Dziurą przygotowała lekcję historii dla przedszkolaków. To były ważne zajęcia z wychowania patriotycznego.

Naukę rozpoczęliśmy od rozmowy na temat naszego kraju; kim jesteśmy, w jakim języku się porozumiewamy, jak nazywa się nasza ojczyzna i jej stolica. Na te i inne pytania przedszkolaki znalazły odpowiedź podczas zajęć edukacyjnych o symbolach narodowych Polski. Maluchy obejrzały film animowany pt. „Polak mały” prezentujący nasze symbole i ich historię oraz wysłuchały hymnu Polski. Prezentację  ubarwiła legenda o orle białym. Przedszkolaki utrwaliły znajomość barw narodowych poprzez utworzenie wspólnej dużej flagi, a także malowały symbole narodowe w rodzimych barwach. Dowiedziały się też, co symbolizują czerwień i biel.

Kolejnym punktem lekcji historii była recytacja utworu pt.”Polak mały”- maluchy z Przedszkola Samorządowego nr 7 im Misia Uszatka i „Tęczowego” nr 4 znakomicie poradziły sobie z tym zadaniem, próbowały zapamiętać wiersz i recytować go.

Celem  zajęć o symbolach narodowych było kształtowanie postawy patriotycznej. Ważne jest, by od najmłodszych lat rozbudzać w dzieciach miłość i szacunek do ojczyzny, również tej  „Małej ojczyzny”, w której mieszkają na co dzień.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja