PGKiM też buduje na Kaczmarskiego

Przy okazji budowy ul. Kaczmarskiego, realizowanej przez Gminę Miejską Turek, także miejska spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej prowadzi prace inwestycyjne w tym rejonie, warte blisko 900 tys. zł.

Miasto Turek na budowę ulic Kaczmarskiego pozyskało ponad 820 tys. zł z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W ramach inwestycji wybudowana zostanie ulica o długości ok. 800 m, obsługująca północno-zachodnią część Turku. Ulica Jacka Kaczmarskiego będzie miała asfaltową jezdnię, chodnik pełniący funkcję ciągu dla pieszych i rowerów, a to uzupełni kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Wszystko to za nieco ponad 2 mln zł. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.

Inwestycję miejską uzupełniają prace prowadzone przez PGKiM Sp. z o.o. Miejska spółka komunalna w ul. Kaczmarskiego buduje infrastrukturę podziemną, tj. kanały sanitarne i wodociąg. Budowa kanałów sanitarnych kosztować będzie 344 tys. zł., zaś budowa wodociągu 541 tys. zł.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja