Przykona: XII Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Patriotycznej

Za nami kolejny już XII Powiatowy Przegląd Twórczości Katolickiej i Patriotycznej. W tym roku inicjatywa związana była z obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z terenu powiatu tureckiego zaprezentowali swoje talenty plastyczne oraz wokalne. 

W środę 17 maja w Parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie wychowankowie szkół z terenu powiatu tureckiego zaprezentowali swoje talenty wokalne. Uczestnicy podzieleni zostali na trzy kategorie: klasy I-II, klasy IV-VI oraz klasy VII i gimnazja.

Jury w składzie Paweł Grabara (instruktor muzyczny z MDK Turek), Aleksandra Gajewska (instruktor muzyczny z Domu Kultury w Dobrej) oraz Paweł Siwiński (nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej w Turku) mieli trudny orzech do zgryzienia, a poziom konkursu był bardzo wyrównany.

Należy nadmienić, że dzieci i młodzież w ramach inicjatywy zaprezentowali swoje prace plastyczne. Konkurs plastyczny podzielono na dwie kategorie -  klasy I – III i IV-VII.

Organizatorami przedsięwzięcia był Centrum Kultury Biblioteka Publiczna Gminy Przykona, Szkoła Podstawowa w Boleszczynie i Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja