Projekt - Asystent

W ramach projektu finansowanego z Funduszy Unijnych  „Poprawa dostępu oraz rozszerzanie usług opiekuńczych i asystenckich oraz usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej w powiecie Tureckim” uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku ul. Poduchowne 1 odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku oraz Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. 

 

 

Uczestnicy projektu zwiedzali bibliotekę. Poznawali poszczególne działy biblioteki oraz podstawowe zasady korzystania ze zbiorów, a także zajęcia z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Brali również udział w zajęciach w pracowni komputerowej i wypożyczalni zbiorów multimedialnych.

W muzeum z kolei  odbywały się  zajęcia artystyczno - edukacyjne z ceramiki. Pod okiem specjalisty lepili dzwonki i serca z gliny, a na kolejnym spotkaniu je malowali.
Wykonywali również  pisanki wielkanocne, a także przypomnieli sobie tradycje świąt Wielkanocnych. 

Uczestnicy przede wszystkim aktywnie spędzili czas wolny oraz rozwijali zdolności artystyczne. Bardzo chętnie brali udział w tego typu zajęciach, wykazując duże zainteresowanie tematyką i formą zajęć.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja