Grzegorz Kasdepke w „Jedynce”

Jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy dla dzieci i młodzieży Grzegorz Kosdepke zawitał dzisiaj, tj. 23 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Uczestnicy spotkania byli zachwyceni i z całą pewnością wydarzenie zapamiętają na długo. 

Grzegorz Kasdepke to autor ponad czterdziestu książek, niektóre z nich weszły już na listę szkolnych lektur. Pisarz został wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość literacką i dziennikarską. O jego niezwykłej popularności może świadczyć fakt, że nasza szkoła musiała zarezerwować sobie termin spotkania z trzyletnim wyprzedzeniem.

W związku z wizytą pisarza Grzegorza Kasdepke bibliotekarki Elżbieta Nowak i Aleksandra Antczak zorganizowały konkurs czytelniczo – plastyczny pt. „Grzegorz Kasdepke w oczach dzieci”.

Komisja konkursowa przyznała trzy równorzędne nagrody za uzyskanie tytułu laureata konkursu.
Otrzymali je: Stanisław Nawrot  III a, Dawid Podębski III b i Wiktoria Zefirjan IV c.

Ponadto dyplomy i upominki za udział w konkursie otrzymali:Oliwia Knapkiewicz III a, Kacper Hyży III a, Nadia Kamińska III a, Filip Perliński  III e, Oliwia Siwek III b, Kornelia Kacprzak III d, Katarzyna Majcherek IV a, Anna Przekwas V b, Julia Kucharska IV a, Oliwia Hartman IV a.

W spotkaniu z pisarzem wzięło udział w sumie 200 uczniów z klas od I do V. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zakupu książek autora oraz mogli poprosić go o autograf.

Uczniowie przygotowując się do spotkania zapoznali się z książkami gościa, wykonali wiele prac plastycznych i plakatów, które były świetną dekoracją, towarzyszącą spotkaniu.  Poza indywidualnymi pytaniami uczniów, redakcja szkolnej gazety przeprowadziła wywiad z Pisarzem, który ukaże się w najbliższym numerze „Kleksa”.

foto:iTurek.net / SP 1

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja