Dla małych rycerzy i księżniczek

Podpisana została umowa na budowę „Zamkowego placu zabaw”, który powstanie na Skwerze Podgrodzie, przy ul. Gorzelnianej. To jeden z projektów wybranych przez mieszkańców w ubiegłorocznym głosowaniu w Budżecie Obywatelskim Miasta Turek. 

„Zamkowy plac zabaw” będzie odbiegał wyposażeniem od pozostałych tego typu obiektów w naszym mieście. Przede wszystkim różnić się będzie rodzajem zamontowanych tutaj urządzeń. Główne w nich to wieża Chambord i wieża Camelot, nawiązujące swoim wyglądem i konstrukcją do zamku. Ponadto znajdą się tutaj zabawki sensoryczne, jak np. zestaw kwiatki do odkrywania echa, tablica z cymbałkami do odkrywania dźwięków. Będzie tutaj też podwójna huśtawka oraz huśtawka typu gniazdo, tablica z liczydłem, tablica z zegarem i tablica z alfabetem Braila. Całość uzupełnią: ogrodzenie z główną bramą wejściową z napisem „Zamkowy plac zabaw”, ławki i pojemniki na odpady.

To miejsce wypoczynku powstaje na powierzchni prawie 2,5 tys. m2. Wybranym w przetargu wykonawcą jest firma FIOR Sp. z o.o. z Wrocławia, za sumę 128.202,10 zł. Planowany termin zakończenia budowy to sierpień tego roku.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja