Profilaktyka mnie dotyka

W dniu 10 maja 2018 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Firmy Kosmetycznej Avon - panią Magdaleną Michalską i panią Iwoną Dolińską, które promują akcje profilaktyki raka piersi oraz akcje sprzeciwu wobec przemocy w rodzinie i wszelkich jej przejawów. Spotkanie rozpoczęło się od Kampanii Avon Kontra  Rak Piersi, w ramach której podejmowane są między innymi następujące inicjatywy: „Gabinety z Różową Wstążką”, „Marsz Różowej Wstążki” i „Dzień Różowej  Wstążki”.

Panie przeprowadziły pogadankę z zakresu profilaktyki przeciwnowotworowej i promocji zdrowia, popartą prezentacją multimedialną i praktyczną dla wychowanek bursy i ośrodka, pracowników placówki oraz zaproszonych gości. Zwróciły uwagę na czynniki ryzyka sprzyjające powstawaniu wielu chorób cywilizacyjnych takie jak: palenie tytoniu, picie alkoholu, nadwaga, złe odżywianie, brak ruchu i czynniki genetyczne. Omówiły niepokojące objawy i pokazały w jaki sposób prawidłowo dokonywać oceny swoich piersi. Prowadzące spotkanie podkreśliły, że organizacja akcji edukacyjnych i promujących profilaktykę raka sutka jest koniecznością, aby dostarczać wiedzy o czynnikach ryzyka i objawach sugerujących nowotwór.

W dalszej części spotkania poruszono współczesny problem kobiet dotyczący przemocy w rodzinie. Kampania Avon kontra Przemoc pokazuje i uświadamia społeczeństwu, że walka ze zjawiskiem jest konieczna, że wszelkie formy zachowania, które poniżają, naruszają godność i powodują cierpienie powinny być społecznie potępiane, a nie przemilczane, że przemoc nie może być tabu. Warsztaty   pozwoliły dostrzec i realnie ocenić ważność wiedzy, dzięki której kobiety będą bezpieczniejsze i bardziej świadome.

Na zakończenie uczestniczki spotkania otrzymały drobne upominki oraz pakiet ulotek i folderów. Za organizację spotkania odpowiedzialne były: Mirosława Greber, Katarzyna Nitecka, Aneta Kubiak i Katarzyna Czerniak.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja