XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Dnia 29 maja 2018 roku na stadionie 100-lecia w Turku odbył się XV Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, w którym udział wzięły Kluby Olimpiad Specjalnych przy Specjalnych Ośrodkach Szkolno - Wychowawczych w Borzęciczkach, Kaliszu, Koninie i Turku oraz  Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kole i Turku. 

Celem tego sportowego wydarzenia była popularyzacja piłki nożnej wśród osób z niepełnosprawnością intelektualną, jak również ich integracja ze społeczeństwem na zasadach akceptacji i szacunku. Podczas Ceremonii Otwarcia flagę Olimpiad Specjalnych wnieśli zawodnicy, a słowa przysięgi złożyła uczennica Ośrodka z Turku.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonali Starosta Powiatu Tureckiego, pan Mariusz Seńko oraz Burmistrz Miasta Turku, pan Romuald Antosik, którzy życzyli zawodnikom wytrwałości podczas zmagań sportowych oraz dalszych sukcesów w dążeniu do celu. Organizatorzy turnieju wręczyli panu staroście, panu burmistrzowi i panu Krzysztofowi Kolendzie, Dyrektorowi OSiR-u, pamiątkowy szalik kibica oraz Vip Ticket, czyli bezpłatny bilet wstępu na wszystkie imprezy sportowe organizowane przez Olimpiady Specjalne Polska, Oddział Regionalny Wielkopolskie – Konin. Ceremonię otwarcia uświetnił pokaz gimnastyczno – akrobatyczny w wykonaniu uczniów klasy mundurowej Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

Zawodnicy w dwóch grupach sprawnościowych rozegrali mecze w systemie każdy z każdym, pamiętając o zasadach fair-play. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Borzęciczkach i Koninie,  II miejsce Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 Kaliszu i Ośrodek w Turku, a miejsce III Warsztat Terapii Zajęciowej w Turku i Kole.

Gratulujemy wszystkim piłkarzom doskonałej gry i liczymy, że zobaczymy się za rok w tym samym miejscu.

Organizatorami tego sportowego wydarzenia było Stowarzyszenie „Przyjaźni Dzieciom” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Turku oraz Stowarzyszenie na rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej Sintur w Turku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim instytucjom i firmom, którzy udzielili pomocy oraz wsparcia finansowego, tak bardzo potrzebnego podczas organizacji zawodów.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja