Wideo: Mieszkańcy Stawek chcą tego, co wszyscy już mają - normalnej drogi

Od 15 lat mieszkańcy miejscowości Stawki leżącej w gminie Władysławów walczą o drogę. Wysyłają pisma, zbierają podpisy, proszą samorządowców o interwencję. Jednak bezskutecznie. -Był tu niejeden taki, który obiecał, że jak będziemy na niego głosować i oczywiście wszyscy głosowaliśmy to droga będzie. Drogę zrobiono, ale w trzech innych miejscach- mówią mieszkańcy.

Miejscowość Stawki położona w gminie Władysławów to spokojne, przyjazne miejsce. Mieszkańcy czują się tu wspaniale, jednak brakuje jednego- drogi. Wnioski z prośbą o interwencje wysyłane są regularnie, podobnie jak zbierane podpisy.

-Jest tutaj bardzo dużo dzieci, które jeżdżą do szkoły rowerami i które muszą być w jakiś sposób bezpieczne- mówi jedna z mieszkanek Stawek.

Mieszkańcy sami muszą radzić sobie z problemem. Drogę zasypują żwirem raz na trzy tygodnie, aby choć w najmniejszym stopniu móc z niej korzystać.

Dla porównania wskazują miejscowość Krzymów, gdzie jak mówią nie ma tylu rodzin i dzieci, nie ma ruchu, a droga jest zrobiona.

Mieszkańcy oczekują jedynie tego, co wszyscy już mają - normalnej drogi.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja