Przykona: Najpierw sprzątanie, później odpoczynek

Zanim na plażę nad zbiornikiem w Przykonie tłumnie zjadą się amatorzy odpoczynku, trzeba zadbać o to, aby wokół było czysto. Właśnie dlatego po raz kolejny zorganizowano wielkie sprzątanie.

Akcja miała miejsce w piątek, 1 czerwca. Do sprzątania ruszyli członkowie Stowarzyszenia Sokół w Przykonie i turkowskie Morsy, które zimą chętnie korzystają z lodowatych kąpieli w wodach zbiornika, a także wędkarze, pracownicy nadleśnictwa oraz przewodniczący Rady Gminy Przykona i jednocześnie członek Stowarzyszenie „Sokół” - Stanisław Bryl. Po odprawie i rozdaniu rękawiczek oraz worków wszyscy ruszyli na czyszczenie plaży. A znaleźć można było niemal wszystko - od opakowań po jedzeniu i piciu, po elementy garderoby.

Uczestnicy akcji podkreślają, że chociaż w tym roku śmieci było mniej niż poprzednio, to wciąż zbyt mała jest świadomość w zakresie dbania o środowisko.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2020 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja