Brudzew: Strażacy z OSP Brudzew służyli na Lednicy

OSP Brudzew nie jest strażą, która działa jedynie od święta. Podejmuje ona działania wykraczające poza służbę ratowniczo-gaśniczą, włączając się w aktywizację lokalnej społeczności. Jednak sobota, 2 czerwca, była dla druhów z brudzewskiej jednostki wyjątkowa – wzięli oni udział w XXII Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Lednica 2018. 

Podczas spotkania służbę medyczną pełnili dh Roman Stusek, dh Mateusz Kaszyński – pomysłodawca wyjazdu, dh Dawid Graliński, dh Zbigniew Synenko i dh Patryk Żwański. W wyznaczonym sektorze byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo uczestników. Szczęśliwie nie musieli podejmować poważnych interwencji, które wymagałyby pełnego wykorzystania posiadanej przez nich wiedzy.

Zmęczenie i wyczerpanie po prawie 24-godzinnej służbie zrekompensowała już samo możliwość uczestnictwa w tak wyjątkowym wydarzeniu oraz przejście przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia, tzw. Rybę. W ocenie strażaków z OSP Brudzew było to wspaniałe doświadczenie, które pozostanie na długo w pamięci. Druhowie stwierdzili, że na pewno nie był to jednorazowy wyjazd i w przyszłością chcą brać udział w podobnych wydarzeniach.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja