Otwarte Strefy Aktywności powstaną w Malanowie i Dobrej

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę samorządów, które otrzymają dofinansowanie na utworzenie Otwartych Stref Aktywności. W powiecie tureckim pozytywnie oceniono projekty złożone przez gminy Malanów i Dobra. 

Do końca tego roku w całym kraju powstać ma ponad 1500 rekreacyjnych stref o charakterze wielopokoleniowym. Wnioski trzeba było złożyć już na początku roku. W sumie z całej Polski napłynęło 1416 projektów, a pozytywną opinię uzyskały 792. Wśród nich projekty przygotowane przez samorządy z Malanowa i Dobrej. Oba wnioski otrzymają dofinansowanie w wysokości 49 900 zł. Głównym kryterium, które decydowało o przyznaniu środków była zamożność gminy, tak, aby mieć pewność, że pieniądze trafią do samorządów faktycznie wymagających wsparcia.
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) mają być ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku, w skład których wejdą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych.


W Malanowie zaplanowano utworzenie strefy pozwalającej na ruch i rekreację zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Znajdzie się tam plac zabaw, a także plenerowa siłownia. Miejsce będzie bezpieczne i pozbawione barier architektonicznych, a cały teren ma być ogrodzony. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 99 861 zł.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja