„RzeczpospoCzyta” podczas Nocy Bibliotek w Turku

Tegoroczna Noc Bibliotek w naszym mieście upłynęła pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Wydarzeniu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, począwszy od prelekcji Jacka Fedorowicza, aż po warsztaty dla dzieci, targi książki czy biblioteczny escape room. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku już po raz kolejny wzięła udział w przedsięwzięciu, podczas którego biblioteki otwierają się na mieszkańców. Nawet ci, którzy szerokim łukiem omijali to miejsce z powodu nieoddanych książek, mogli je w sobotę zwrócić i nie ponieść żadnej kary. Nowi czytelnicy zaś mieli możliwość założenia karty bibliotecznej całkowicie za darmo.

Tegorocznym gościem specjalnym był satyryk i aktor, a z wykształcenia artysta malarz. Mowa oczywiście o Jacku Fedorowiczu, który może pochwalić się również doświadczeniem w byciu konferansjerem, scenarzystą, grafikiem, radiowcem, reżyserem czy karykaturzystą.

Na swoim autorskim spotkaniu Jacek Fedorowicz opowiadał ciekawe anegdoty o swojej osobie i życiu w czasach PRLu. Poruszono także temat przewodnika po rzeczywistości tych czasów, jego książce pt. „W zasadzie tak”. Dalej jednak zagadką pozostało jakim cudem pierwsze wydanie ukazało się legalnie w 1975 roku.

Symultanicznie odbywały się warsztaty dla dzieci „Czytanie dotykiem” z Kingą Trzmielewską, spotkanie z lokalnymi pisarzami w ramach Turkowskich Targów Książki, konkursy dla dzieci i dorosłych, biblioteczny escape room „W poszukiwaniu Niepodległej”. Rozstawiono także stoiska warsztatowe z kategorii LEGO, plastycznych i eksperymentalnych.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja