Kawęczyn: Mieszkańcy Okręglicy mogą być dumni! Jan Bednarek zagra na Mundialu

Jan Bednarek, piłkarz występujący reprezentacji Polski i powołany do kadry na rozpoczynające się dziś Mistrzostwa Świata w Rosji ma swojego korzenie w powiecie tureckim, w gminie Kawęczyn. 

Dumni z występów Jana Bednarka w kadrze narodowej są z pewnością mieszkańcy gminy Kawęczyn. Piłkarz ma tam bowiem swoje korzenie i część rodziny. Jego dziadek, Eugeniusz Bednarek mieszkał bowiem w okolicach niewielkiej miejscowości Okręglica.

22-letni obecnie Jan Bednarek swoją karierę piłkarską rozpoczął w Sokole Kleczew, później trafił do drużyny w Szamotułach, a przed sezonem 2013/14 został włączony do składu pierwszej drużyny poznańskiego Kolejorza. W czerwcu 2017 Bednarek udał się na testy do angielskiego Southampton. 1 lipca 2017 podpisał z nowym klubem pięcioletni kontrakt. Teraz, razem z reprezentacją Polski bierze udział w odbywających się w Rosji mistrzostwach.
 

fot. laczynaspilka.pl
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja