Brudzew: OSP Chrząblice włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego

OSP Chrząblice, jako 15 jednostka powiatu tureckiego została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dzisiaj, tj. 16 czerwca przedstawiciele straży pożarnej, policji, przedstawiciele samorządu i instytucji pogratulowali druhnom i druhom ciężkiej pracy i działań na rzecz społeczeństwa.
 

Decyzja Komendanta Głównego o włączeniu jednostki OSP Chrząblice do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego została przekazana jednostce w trakcie Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Poznaniu w dniu 18 maja.

Uroczystość z tej właśnie okazji rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Turku kpt.Piotrowi Pietrucha.

Po odegraniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu flagi na maszt głos zabrał wójt gminy Brudzew Cezary Krasowski, który przywitał zaproszonych gości.

-Jednostka OSP Chrząblice została włączona do systemu ratownictwa gaśniczego. Chciałbym za to serdecznie podziękować przede wszystkim druhom za ich zaangażowanie na czele z prezesem, zarówno obecnym, jak i poprzednimi prezesom za zaangażowanie. Wcześniej słynęliście z organizowania wspaniałych zabaw. Dzisiaj czasy się zmieniły. Dzisiaj będziecie słynąć z ratowania mienia i życia mieszkańców gminy, a także mieszkańców powiatu tureckiego, bo takie wyjazdy mogą was czekać. Oby takich wyjazdów było jak najmniej- mówił wójt gminy Brudzew.

Historię OSP Chrząblice przedstawił naczelnik jednostki dh Grzegorz Rosiak.

Jednostka została założona w 1924 roku. Jednym z inicjatorów jej powołania był Józef Kożuchowski, właściciel majątku w Brudzyniu. Ważnym wydarzeniem było uroczyste przekazanie nowo wybudowanej remizy strażackiej. Uroczystość ta miała szczególny charakter, ponieważ zbiegła się z 50-leciem istnienia OSP w Chrząblicach. Na przełomie 1987 i 1988 roku jednostka otrzymała pierwszy samochód strażacki marki Żuk. Od roku 2006 funkcję prezesa jednostki pełni Piotr Maciaszek.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy pogratulowali sukcesu i życzyli dalszej owocnej pracy. Strażaków pobłogosławił również Kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Galewie ksiądz Kanonik Jacek Buda.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja