Bez barier, prawdziwi, z czystymi emocjami- czyli II Integracyjny Bieg z Przeszkodami TurMageddon

Właśnie zakończył się II Integracyjny Bieg z Przeszkodami – TurMageddon. Po raz kolejny organizatorzy i uczestnicy biegu pokazali, że możliwe jest podjęcie inicjatywy poza wszelkimi podziałami politycznymi i społecznymi. Podczas biegu liczył się człowiek. Szczere emocje i uśmiech.

TurMageddon to wydarzenie sportowo – integracyjne, które już po raz drugi miało miejsce w Parku im.Żerminy Składkowskiej w Turku.

Bieg z przeszkodami w którym udział wzięły osoby z różnym stopniu niepełnosprawności odbył się dzisiaj tj. 23 czerwca. Tego dnia nie było przegranych. Każdy, kto dobiegł do mety otrzymał medal oraz upominki.

Organizatorzy wyznaczyli dwie trasy. Jedna z nich przeznaczona była dla osób na wózku. Osoby te wraz z asystentami musiały pokonać 500 metrów. Trasa ta obfitowała w przeszkody w tym między innymi tak zwane „Drewniana przeprawa”, „Kubełkówka”, „Syzyfowa praca”, „Minimalizm”, „Ringowe rozdanie” czy „ Wybuchowy śnieg”.

Druga trasa miała 1500m i przebiegły nią osoby samodzielnie poruszające się. Były na niej umieszczone przeszkody, które czasem trudno było przebyć. Uczestnicy biegu poradzili sobie wyśmienicie z trudnościami i szczęśliwi dobiegli do mety.

Uczestnicy biegu przeżyli wspaniałą przygodę, dzięki głównym inicjatorom przedsięwzięcia Dariuszowi Piotrowskiemu oraz Stowarzyszeniu Przyjaźni Dzieciom, które działaja przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Turku.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja