Dobra: Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego na harcerskim biwaku w Kaczce

W dniach od 11 do 15 czerwca 2018 roku harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku podsumowali całoroczną pracę harcerską na biwaku w miejscowości Kaczka k/Spicymierza. Miejsce biwaku to położona w Dolinie Środkowej Warty – Obszar Natura 2000 urokliwa posiadłość państwa Emilii i Franciszka Pyziaków.

Tradycyjnie jak co roku, trzy zastępy harcerzy: „Leśne Skrzaty”, „Wilki” i „Piraci” obcowali z przyrodą, spali w namiotach, chodzili po wodę do studni i sami przygotowywali posiłki. Każdy z nich opracował swój okrzyk oraz dbał o czystość i porządek w namiocie. Pogoda sprzyjała harcerskiej przygodzie, a dzień rozpoczynał się apelem i gimnastyką. Wielką atrakcją biwaku była bitwa na balony wypełnione wodą. W programie były również zwiady terenowe, zajęcia warsztatowe, turnieje piłki nożnej i siatkowej oraz gry i zabawy harcerskie. Nie mogło się obyć bez czasu spędzonego w kompleksie termalnym w Uniejowie. Wieczorami siadaliśmy przy ognisku i śpiewaliśmy harcerskie piosenki przy akompaniamencie gitary. Mieliśmy zaszczyt gościć panią Annę Wronowską,

Prezesa Związku Sybiraków w Turku, która opowiedziała o pobycie na Syberii i pragnieniu o wolnej Polsce. Była to dla nas niezwykła lekcja historii o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Biwak był nie tylko wspaniałą okazją do podsumowania pracy drużyny, ale też sprawdzianem radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wyrabiania samodzielności i zaradności życiowej. Ta niezapomniana przygoda była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku, Komendę Hufca Turek oraz dzięki uprzejmości Państwa Pyziaków. Organizatorzy biwaku: dh pwd. Izabella Frątczak, Mariusz Dróżdż, Anna Knop, serdecznie dziękują za okazaną pomoc.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja