Brudzew: Magiczna Noc Świętojańska

Mimo że weekend nie obdarzył słońcem to pochmurna pogoda wcale nie przeszkodziła mieszkańcom Brudzewa i okolic w sobotnim (26.06) celebrowaniu Nocy Świętojańskiej. 

Wydarzenie rozpoczęło się o 15.30 barwnym korowodem, który przeszedł spod brudzewskiej remizy na stadion przy ul. Piaski. Tam na uczestników czekały występy przygotowane przez dzieci i młodzież z Gminnego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Brudzewie. Oprócz dmuchanych zamków, licznych konkursów i dobrej muzyki, każdy mógł spróbować smakołyków i swojskiego jadła przygotowanych przez panie z Klubu „Brudzewianki” –współorganizatorki imprezy, obok GOK „Wozowania”, Wójta Gminy Brudzew oraz OSP Brudzew, której orkiestra strażacka zaprezentowała na scenie kilka utworów rozrywkowych w swoim wykonaniu. Głównym elementem wydarzenia były wianki, które po ocenie przez jury zostały rzucone w nurt rzeki Kiełbaski. Na zakończenie przy rozpalonym tradycyjnym świętojańskim ognisku odbyła się zabawa taneczna.   

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja