Anna Marecka: Wakacyjne nadzieje!

Nadeszły kolejne wakacje, a wraz z nimi wakacyjne nadzieje - na radość,  na miły i bezpieczny wypoczynek, na nowe znajomości………..

Ja również pragnę podzielić się z Państwem, pełnymi nadziei , wiadomościami ze świata medycyny, do których dotarłam śledząc Biuletyn Informacyjny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej. Wybrałam dla każdego coś nowego, niosącego nadzieję i optymizm. Na początek coś dla kobiet:

Pigułka  nadziei dla kobiet

Zgodzą się Państwo ze mną, że największą zmorą dla kobiety w każdym wieku jest rozpoznanie raka piersi! Okazuje się, że co trzecia z nich ma w rzeczywistości niegroźne guzy i niepotrzebnie poddawana jest drastycznej operacji i uciążliwej, nieobojętnej chemioterapii. Ponoszone są znaczące koszty natury finansowej przez system opieki zdrowotnej i natury psychologicznej przez dotknięte zmianą pacjentki. Niestety, stosowana dziś powszechnie mammografia RTG nie jest, zdaniem naukowców, dostatecznie precyzyjnym narzędziem w rozpoznaniu złośliwości guza.
          
Przełomem ma być obrazowanie molekularne. Zespół badaczy i naukowców z Uniwersytetu w Michigan opracował pigułkę, która po spożyciu działa jak molekularny środek obrazujący, dając lekarzom dokładne informacje na temat rodzaju nowotworu i jego dokładnej lokalizacji. Po zażyciu pigułki i zastosowaniu odpowiednich technik obrazowania zmiany o charakterze złośliwym zaczynają świecić fluorescencyjnym światłem! Zmiany łagodne nie wywołują tego efektu!  Jest to badanie przyszłości, które miejmy nadzieję już wkrótce stanie się badaniem przesiewowym, dającym pewność rozpoznania, lokalizacji i złośliwości guza.

Atrybuty męskości

Powyżej pisałam o piersiach – atrybutach kobiecości, teraz o atrybutach męskości – określanych często klejnotami. Jak donosi „PERYSKOP” wyżej wspomnianego biuletynu medycznego: „ Lekarze ze szpitala Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland dokonali pierwszego, udanego przeszczepu genitaliów u młodego mężczyzny, który doznał obrażeń podczas misji w Afganistanie”.

Przez 9. godzin 14.specjalistów przeszczepiało młodemu mężczyźnie penis i mosznę. Pacjent, który ze zrozumiałych przyczyn pragnie pozostać anonimowy, mówi, że udany zabieg pozwolił mu odzyskać poczucie własnej osobowości i przywrócił nadzieję na dalsze, szczęśliwe życie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja