Biegiem na odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej

W poniedziałek 2 lipca 2018 r. odbyła się II Pielgrzymka Biegowa z Turku do Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. Biegacze z Turku i okolic spotkali się o godzinie 4:30 przy kościele NSPJ w Turku i udali się autokarem do kapliczki znajdującej się na starej sośnie w lesie w Cisewie.

Ksiądz Grzegorz Guć poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa grupie ponad dwudziestu biegaczy, którzy po godzinie 5:00 wyruszyli na trasę. Po sześciu godzinach wbiegli na schody bazyliki w Licheniu. Poszczególni pielgrzymi pokonywali odcinki stosowne do swoich możliwości: pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia, dwadzieścia pięć, trzydzieści, trzydzieści pięć, a najbardziej wytrwali przebiegli cały dystans 50 kilometrów. O godzinie 12:00 zmęczeni, ale szczęśliwi biegacze uczestniczyli w uroczystej sumie odpustowej, której przewodniczył ksiądz abp. Jan Paweł Lenga MIC. Start przy kapliczce w lesie cisewskim nie jest przypadkowy. Legenda głosi, że miejsce to jest związane z historią budowy pierwszego kościoła w Turku. Nasza pielgrzymka biegowa została zgłoszona do kalendarza pielgrzymek Sanktuarium Matki BożejLicheńskiej.                                                                                                                                                                                                                                                                                     
Zbigniew Zając  

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja