Pieniądze dla pracodawców zatrudniających nowych pracowników

Przeglądając lokalne portale internetowe, na których umieszczane są ogłoszenia pracodawców poszukujących pracowników, można stwierdzić, że lokalny rynek pracy boryka się z problemem braku wykwalifikowanych pracowników. Na dzień dzisiejszy, Powiatowy Urząd Pracy w Turku dysponuje ponad 60-cioma ofertami pracy, a należy pamiętać, że to nie wszystkie wolne wakaty w naszym powiecie. 

Od lat Urząd Pracy wychodzi z ofertą wsparcia, skierowaną zarówno do osób bezrobotnych, jak i pracodawców dzięki realizacji różnych programów. Są to programy zarówno z udziałem środków Unii Europejskiej jak i programy, na które PUP w Turku pozyskał dodatkowe środki z Rezerwy Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Obecnie PUP wspiera pracodawców i osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich m.in. refundacją części kosztów jakie ponoszą pracodawcy w związku z zatrudnieniem nowego pracownika. Prace interwencyjne, bo o nich mowa, dają możliwość zatrudnienia skierowanego bezrobotnego przez okres do 9 miesięcy, z czego przez pierwsze 6 miesięcy pracodawca otrzyma zwrot ok. 950 zł/miesięcznie. Ponadto w ramach wspomnianych programów tj. „Więcej niż praca” i „Od szkolenia do zatrudnienia”, osoby bezrobotne zamieszkałe na terenach wiejskich przed zatrudnieniem zostaną skierowane na szkolenie, które umożliwi zdobycie kwalifikacji zawodowych – mężczyźni (do 30 roku życia) uprawnienia w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych do 1 kV, - kobiety – (powyżej 30 roku życia, długotrwale bezrobotne) kwalifikacje w zakresie umiejętności komputerowych ECDL.

W dobie braku wykwalifikowanych pracowników, inwestycja w nowych, często potrzebujących wsparcia kandydatów do pracy, to opłacalna inwestycja, zwłaszcza, że PUP w Turku doskonale rozumie potrzeby, oczekiwania i możliwości pracodawców zwłaszcza w zakresie poszukiwania i zatrudniania pracowników. Szczególnie zachęcamy pracodawców do udziału w programach skierowanych do osób zamieszkałych na terenach wiejskich i skorzystania ze wsparcia oferowanego w realizowanych przez PUP Turek programach.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja