Mariola Pacześna: Miasto Bez Barier

Ku wielkiej uciesze mieszkańców naszego miasta oddano do  użytku na terenie OSIR-u "Wodny plac zabaw". Jest to inwestycja, która powstała na tym terenie po niemal kilkunastu latach stagnacji. 

Wodny plac zabaw będzie służyć także osobom niepełnosprawnym, ponieważ jego budowa jest doskonale dostosowana dla osób z dysfunkcjami fizycznymi. Zapewne będzie on cieszył nie tylko najmłodszych mieszkańców  Turku i okolicy ale całe rodziny. Wodny plac zabaw bowiem jest podzielony na strefy wiekowe, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Oddana do użytku przestrzeń umożliwi rodzinne i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu w naszym mieście. Należy zauważyć, że teren OSiR-u przez kilkanaście lat był terenem martwym i niewykorzystanym w należyty sposób. Ciekawe pomysły i operatywność obecnego burmistrza Romualda Antosika oraz radnych Ziemi Turkowskiej doprowadziły do właściwego zagospodarowania tego terenu z ogromną korzyścią dla naszych mieszkańców. Mimo ciągłych negowań i krytyki ze strony radnych Towarzystwa Samorządowego powstał tak wyczekiwany wodny plac zabaw, który zapewni naszym milusińskim bezpieczne i atrakcyjne spędzanie wakacji w Turku. Niestety mieszkańcy będą musieli zapłacić za  niefortunną decyzję starosty Mariusza Sieńko, który zablokował budowę Centrum Sportów Plażowych na terenie OSiRu. Mieszkańcy Turku i okolic mogliby wówczas skorzystać z pozostałej części terenu na osirze w postaci skateparku , kortów tenisowych, boiska do piłki siatkowej i plażowej, lodowiska oraz pozostałych zaplanowanych atrakcji. Dobrą natomiast wiadomością jest fak, iż powstaje nowoczesny, atrakcyjny plac zabaw dla dzieci usytuowany tuż obok wodnego placu zabaw. Będzie on także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych co jest niezwykle istotne dla rodzin borykających się z niepełnosprawnością. Cieszy fakt, że nasze miasto staje się "Miastem bez barier" czego dowodem są organizowane choćby co roku integracyjne biegi z przeszkodami "Turmageddon", bale przebierańców, pikniki czy dostosowywanie infrastruktury dla potrzeb niepełnosprawnych.


Mariola Pacześna
Radna Rady Miejskiej Turku
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja