Maciej Męderski z Turku "Dzielnicowym Na Medal" w powiecie tureckim

Wielkopolanie wybrali najlepszego dzielnicowego – policjanta, który cieszy się największym szacunkiem i zaufaniem. Uroczyste wręczenie nagród wszystkim laureatom konkursu odbyło się 4 lipca br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W naszym powiecie najwięcej głosów otrzymał dzielnicowy st.sierż. Maciej Męderski.

Plebiscyt „Asy Bezpieczeństwa – Dzielnicowy na medal 2018” to kolejny już konkurs przeprowadzony przez dziennik Głos Wielkopolski, lokalne tygodniki i portal naszemiasto.pl wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Został on zorganizowany przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego. O tegoroczny tytuł Dzielnicowego na medal walczyli policjanci, których kandydatury zostały zgłoszone przez obywateli w pierwszym etapie konkursu. Plebiscyt rozpoczął się 23 maja br. i trwał miesiąc. W tym czasie czytelnicy oddali na swoich ulubionych dzielnicowych ponad 13 tys. głosów.

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Bo dzielnicowy to policjant najbliżej obywatela – tzw. pierwszego kontaktu. Reaguje na problemy lokalnych społeczności. To od jego postawy i zaangażowania zależy czy mieszkańcy danego rejonu będą czuć się bezpiecznie i jak będą postrzegać Policję. To bardzo ważna służba, do której trzeba mieć pasję i chęć pomocy innym.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 4 lipca br. odbyło się uroczyste uhonorowanie laureatów. Zwycięscy odebrali statuetki, nagrody i serdeczne gratulacje z rąk Wojewody Wielkopolskiego pana Zbigniewa Hoffmanna, który objął przedsięwzięcie patronatem honorowym, Zastępcę Redaktora Naczelnego Głosu Wielkopolskiego pana Leszka Waligórę, viceszefa wielkopolskich policjantów insp. Romana Kustera oraz przedstawiciela ZW NSZZP woj. wielkopolskiego asp. sztab. Dariusza Żak. W uroczystości uczestniczyli kierownicy komend miejskich i powiatowych Policji województwa wielkopolskiego oraz naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Spośród uczestników plebiscytu „Asy Bezpieczeństwa – Dzielnicowy na medal 2018” wyłonionych zostało sześciu laureatów:
1 miejsce – mł. asp. Marcin Woldański z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie
2 miejsce – mł. asp. Mariusz Klim z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie
3 miejsce – st. asp. Szymon Pawłowski z Komendy Powiatowej Policji w Pile
4 miejsce – st. post. Judyta Kuźma z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu
5 miejsce – mł. asp. Paweł Błaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.
6 miejsce – asp. Marcin Raczkowski z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Wśród dzielnicowych z naszego powiatu najwięcej głosów otrzymał st.sierż. Maciej Męderski, który jest dzielnicowym na terenie Turku.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Źródło: KWP Poznań

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja