Kolejne remonty w turkowskim szpitalu. Już niebawem rozpoczną się prace na oddziale wewnętrznym

Remont oddziału ortopedycznego już niebawem zostanie zakończony, a tymczasem przystąpiono do kolejnego już etapu prac w turkowskim szpitalu. Właśnie dzisiaj, tj.12 lipca podpisano umowę na remont oddziału wewnętrznego i klatek schodowych. Należy nadmienić, że złożony został również projekt na rewitalizację szpitala, co w dużej mierze przysłuży się lokalnej społeczności.

Do podpisania umowy na remont oddziału wewnętrznego oraz dwóch klatek schodowych doszło dzisiaj tj. 12 lipca w turkowskim szpitalu.  Prace mają rozpocząć się już za kilka dni o czym poinformował dyrektor SP ZOZ w Turku Grzegorz Gibaszek. 

-Dzisiaj podpisane zostały dwie umowy- na oddział wewnętrzny oraz remont dwóch klatek schodowych w celu dostosowania ich do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia oraz przepisów przeciwpożarowych. Te klatki już wiele lat temu były w opłakanym stanie, a w tej chwili będą remontowane. Aby oddać wszystkie oddziały te klatki też muszą być równocześnie oddane do użytku zgodnie z przepisami- mówił dyrektor.

Praca wre. Już niebawem zakończony zostanie remont części oddziału ortopedycznego.

-Dzięki dobrej współpracy z personelem medycznym, dzięki tym ludziom udało się właściwie zrealizować te wszystkie prace no i przede wszystkim dbałość o pacjenta. Przedsięwzięcie ogromne, niedogodności będą, ale sami pacjenci z oddziału ortopedycznego, którzy się przeniosą na nową część będą zadowoleni- mówi Grzegorz Gibaszek.

Inwestycja nie byłaby możliwa bez pomocy Starostwa Powiatowego w Turku.

-Jest to kolejny etap przebudowy szpitala. To jest cel założony przez nas na początku kadencji, gdzie oprócz inwestycji w edukację i oświatę wskazywaliśmy ochronę zdrowia, jako jeden z kluczowych elementów. Myślę, że dotrzymujemy słowa. Po oddziale chirurgii, po oddziale ortopedii przychodzi czas na oddział wewnętrzny- informował starosta Mariusz Seńko.

Kwota, która została zadysponowana ze strony Powiatu Tureckiego to 2mln 800 tys.zł.

-Szpital był w bardzo złej sytuacji i tylko dzięki temu, że te inwestycje zostały rozpoczęte, że dokumentacje były przygotowane i środki do inwestycji zostały zabezpieczone szpital dalej mógł funkcjonować i nie został zamknięty- mówił starosta.

Infrastruktura służyć będzie mieszkańcom całego powiatu, dlatego pozytywnych aspektów zmian dopatrywać powinni się wszyscy. Dobre warunki techniczne oraz odpowiedni personel z całą pewnością sprawią, że miejsce stanie się dostępne dla mieszkańców.

Więcej już jutro w Ale Radio.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja