Władysławów: OSP Wyszyna w albumie na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Dbają o bezpieczeństwo i gotowi nieść pomoc wszystkim. Tworzą życie społeczności w swej małej Ojczyźnie, którą jest Wyszyna. Od roku 1999 historie jednostki i wydarzenia próbuję opisywać kronikarz Andrzej Burszewski w trzecim już tomie kroniki. Obecnie prezesem jednostki OSP Wyszyna jest druh Mirosław Janiak Młody, a zarząd wspólnie pracuje remontuje i imprezy organizuje. 

Mieszkańcy Wyszyny są dumni i zadowoleni z historii umieszczonej w tym albumie. Pomysłodawcą i redaktorem naczelnym jest dr Marian Zalewski. Redakcję naukową tworzą prof.dr.hab Wiesław Tabasz.dr Marian Zalewski, mgr Maria Smoleń Album. Na 580 stron, w 12 rozdziałach umieszczone są zdjęcia, dokumenty oraz setki zdjęć. Wydawcą albumu jest ZGZOSPRP w Warszawie przy współpracy z Komisją Historyczną, Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego. Druhny i druhowie z OSP Wyszyna dziękują wszystkim za pomoc i wsparcie.  

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja