Dariusz Jasak: W obronie Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej

Jestem zbulwersowany kpiną i szyderstwem jakie radni Rady Powiatu w osobach Pana Mariana Marczewskiego, Zdzisława Wojtkowiaka oraz Andrzeja Wojtkowiaka kierowali wobec Żołnierzy Wojska Polskiego.

Najbardziej bulwersują słowa Mariana Marczewskiego, który w niewybredny sposób umniejszał Żołnierzom Polskim z Wojsk Obrony Terytorialnej, mówiąc że: „biegają po lasach i udają że mają amunicję i strzelają do siebie „tratatatata! Wychodź, zabity!.. Na współczesnym polu walki te siły są tak potrzebne, jak pryszcz na nosie.”

Bulwersują też wątpliwości dwójki innych Panów radnych z powiatu mówiących o tym, że Żołnierze WOT nie będą potrafili uszanować herbu powiatu tureckiego.

Uważam, że lęk przed tą organizacją wynika stąd, że uczyć będzie ona patriotyzmu i wartości moralnych oraz umiejętności stawiania czoła trudnym wyzwaniom. Żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej jako piąty rodzaj sił zbrojnych w Polsce, w swoich działaniach odwołują się do tradycji powstańczych, niepodległościowych, patriotycznych, odwołują się do Państwa Podziemnego i wojsk Armii Krajowej oraz Żołnierzy Niezłomnych – prawdopodobnie dlatego Ci, którzy wciąż oczerniają Żołnierzy Wyklętych gloryfikując komunizm, mają problem z tego rodzaju siłami zbrojnymi powołanymi przez Rząd RP. Bo w sytuacji zagrożenia taki żołnierz będzie wiedział jak ma postąpić z obywatelami uległymi i pracującymi na rzecz wroga.

W tym miejscu apeluję do wszystkich osób, którym Wojsko Polskie jest bliskie ich sercu – aby przeciwstawili się tego typu wypowiedziom. Apel kieruję w sposób szczególny do Posłów z naszego rejonu, Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Starosty tureckiego - mam nadzieję, że osoby oczerniające Żołnierzy Polskich odpowiedzą za to, jeśli nie przed Sądem, to w oczach swoich wyborców stracą zaufanie.

Nie można szkalować munduru Żołnierza Polskiego!

Przewodniczący Rady Miejskiej Turku
Dariusz Jasak
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja