Tuliszków: Najlepszy sezon w historii Tulisii

Miniony sezon dla Tulisii był pod kilkoma względami przełomowy. Z uwagi na duże zainteresowanie piłką nożną w naszej gminie do rozgrywek seniorskich po raz pierwszy w historii klubu władze Lisów zgłosiły dwie drużyny. Pierwszy zespół po wywalczeniu mistrzostwa A-klasy powrócił na boiska klasy okręgowej. Druga drużyna zadebiutowała w B-klasie.

Dla wielu postawa obu drużyn była zagadką. Tymczasem sezon pokazał, iż ilość poszła w parze z jakością. Pierwszy zespół rozgrywki skończył na 4. miejscu, zdobywając awans do Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej. Druga drużyna wywalczyła wicemistrzostwo B-klasy, dzięki czemu kolejny sezon rozpocznie już w A-klasie. Nic więc dziwnego, że społeczność Lisów uważa ten sezon za najbardziej udany w historii klubu. Tym bardziej, że na sukces na boisku zawdzięcza niemal wyłącznie grze mieszkańców naszej gminy.

Pierwsza drużyna
Przed rozpoczęciem sezonu w klasie okręgowej wiadomo było, że nasz piłkarski region czeka reorganizacja. Oprócz mistrza, który zyskiwał prawo gry w IV lidze, do wyższej ligi awans uzyskać miały również drużyny z miejsc 2-6. Te zespoły uzyskiwały promocję do nowo tworzonej Wielkopolskiej Ligi Międzyokręgowej. Tulisia jako beniaminek ligi przez wielu upatrywana była jako drużyna środka tabeli. Tymczasem już jesienią podopieczni Przemysława Wełnickiego udowodnili, że interesuje ich tylko ścisła czołówka ligowej tabeli. Rundę jesienną nasz zespół zakończył na 3. miejscu, mając za sobą fantastyczną serię 10. ligowych spotkań bez porażki. Dla wielu staliśmy się czarnym koniem rozgrywek. Wiosna dla Lisów rozpoczęła się mniej szczęśliwie, jednak po nieudanym kwietniu Tulisia wróciła na właściwe tory. Pewne zwycięstwa i ambitna walka pozwoliły na zajęcie wysokiej 4. pozycji w ligowej tabeli i awans.

Nasi rywale z ościennych gmin – Zjednoczeni Rychwał i Kasztelania Brudzew – zajęli miejsca za nami i w przyszły sezonie nie zagramy z nimi o punkty. Wszystko kibicom Lisów wynagradza jednak fakt, iż jednym z naszych ligowych rywali w WLO będzie Tur Turek, który spadł z IV ligi. Tym sposobem czekają nas Derby Powiatu. Warto podkreślić, iż pierwsza drużyna Lisów zbudowana jest niemal wyłącznie z wychowanków tuliszkowskiego klubu. Czeka nas ciężka rywalizacja z dużo większymi ośrodkami piłkarskimi, jednak przystąpimy do niej bez żadnych kompleksów. Każdy z graczy w pełni zasłużył na szansę gry na tym poziomie, zatem pierwszej drużyny Lisów nie czeka rewolucja kadrowa.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja