Kawęczyn: Sołtysi z całej gminy integrowali się w Żdżarach

W sobotni wieczór (14 lipca) sołtysi z całej gminy Kawęczyn spotkali się w Żdżarach, aby wziąć udział w organizowanym po raz pierwszy Gminnym Pikniku Sołtysów. 

Na co dzień są łącznikami pomiędzy mieszkańcami swoich miejscowości, a władzami gminy. Dbają o to, by interesy lokalnych społeczności były realizowane przez radnych i wójta.  W gminie Kawęczyn sołtysi - bo o nich mowa - mieli w sobotę, 14 lipca swoje małe święto. Podczas pikniku w Żdżarach spotkali się wszyscy sołtysi z gminy, aby wziąć udział w pikniku rekreacyjno-sportowym. Na spotkanie zaproszeni zostali m.in.: m.in: Ireneusz Niewiarowski - Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, Grzegorz Siwiński - Dyrektor Generalny Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów,  Sławomir Królak - Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, a także Ryszard Papierkowski - pierwszy Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów. Nie zabrakło także wójta gminy Kawęczyn Jana Nowaka.

Wszystkich, którzy zgromadzili się przy strażnicy OSP w Żdżarach powitali Sylwester Kasprzak - Prezes Gminnego Koła Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, oraz sołtys Żdżar - Ryszard Jaśkiewicz. Podziękowali oni jednocześnie wójtowi oraz Urzędowi Gminy w Kawęczynie za pomoc i wsparcie w organizacji pikniku. Sołtysi, którzy w tak licznym gronie spotykają się m.in. podczas oficjalnych uroczystości oraz na sesjach rady gminy tym razem mieli okazję porozmawiać nieco bardziej swobodnie. Sobotni wieczór mimo kapryśnej lipcowej pogody upłynął na wspólnej zabawie w miłej i radosnej atmosferze.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja