Brudzew: Odpust parafialny ku czci św. Małgorzaty

W niedzielę, 15 lipca, odbył się coroczny odpust ku czci św. Małgorzaty, która obok św. Mikołaja jest patronką świątyni w Brudzewie. 

O godz. 12.00 odbyła się uroczysta suma odpustowa odprawiona w intencji parafian przez ks. Pawła Pokorę – Ojca Duchownego Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku i diecezjalnego egzorcystę. W wygłoszonym kazaniu ks. Pokora zwrócił uwagę na niszczycielską siłę grzechu i konieczność spowiedzi, w której Bóg uzdrawia duszę człowieka.

Na zakończenie liturgii odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, w której, oprócz feretronów i chorągwi, wzięło udział wielu przybyłych wiernych. Nie mogło zabraknąć również Orkiestry Dętej OSP Brudzew, która swoją grą dodała splendoru całemu wydarzeniu. Tego dnia służbę liturgiczną u boku celebransów pełnili druhowie z OSP Cichów.

Na odpust przybyło wielu księży z sąsiednich parafii. Po mszy można było udać się na tasze odpustowe rozstawione wzdłuż Placu Wolności oraz skorzystać z wielu innych atrakcji.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja