Malanów: Zespół Tradycja z Nagrodą Wójta Gminy

W środę 11 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Malanowie zagościł zespół "Tradycja" z Malanowa. Ostatnie znakomite sukcesy odniesione zarówno na scenie lokalnej jak i ponadregionalnej sprawiły, że Wójt Gminy Malanów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy postanowili uhonorować naszych lokalnych artystów, przyznając im Nagrodę za działania, które przyczyniły się do promocji Gminy podczas wydarzeń o randze ogólnopolskiej.

Podczas spotkania, które przebiegło w miłej i podniosłej atmosferze, padło wiele ciepłych słów pod adresem wyróżnionych. Nie zabrakło również anegdot i barwnych historii z dotychczasowej działalności zespołu.

Zespół "Tradycja" istnieje od 2005 r. Został reaktywowany z zespołu "Malanowianie", który istniał od lat 70-tych ubiegłego wieku.

Podstawę repertuaru stanowią piosenki ludowe znad Prosny, „przeboje lat 60-tych i 70-tych” oraz znane piosenki europejskie. Zespół odnosi sukcesy na licznych przeglądach i konkursach.

Zgodnie ze swoją nazwą pielęgnuje tradycje i obyczaje ludowe naszego regionu poprzez udział w różnego rodzaju imprezach.
 

źródło:malanow.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja