Wykształcony jak… radny? Ilu radnych w twojej gminie ma wyższe wykształcenie?

Najwięcej radnych z wyższym wykształceniem zasiada w Radzie Miejskiej Turku. Są jednak w powiecie tureckim samorządy, w których tylko jeden radny ma ukończone studia. 

Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane (stan na 2017 rok), z których wynika, że spośród wszystkich radnych w Polsce, a jest ich blisko 40 tys., wyższe wykształcenie ma 38 proc. Podział - co oczywiste - nie jest równomierny dla każdego z samorządu. Zdecydowana większość gmin (77 proc.) ma rady, w który połowa składu nie posiada wyższego wykształcenia. W 106 jednostkach samorządu terytorialnego dyplomem ukończenia uczelni wyższej pochwalić może się tylko jedna osoba, wchodząca w skład rady. Takie gminy są także w powiecie tureckim - to Malanów i Przykona.

A jak wygląda sytuacja w pozostałych samorządach? W mieście Turku wyższe wykształcenie ma 14 spośród 21 radnych. Gmina wiejska Turek, Kawęczyn, Dobra oraz Tuliszków - tam studia ukończyło po pięciu przedstawicieli rady. W radzie gminy Brudzew, tak jak i we Władysławowie, dyplom uzyskało czterech radnych.

Oprac. na podst. GUS/PAP
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja