Piknik innowacji i techniki przyciągnął najmłodszych

Niedzielne popołudnia nie muszą być nudne – przekonywali nas o tym organizatorzy Powiatowego Pikniku Innowacji i Techniki, który odbył się 12 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku. Podczas imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ponieważ wybór atrakcji był naprawdę duży.

Od godz. 12.00 do godz. 18.00 na terenie szkoły można było zobaczyć m.in. pokaz cięcia drewna w wykonaniu Nadleśnictwa Turek, pokazy Państwowej Straży Pożarnej oraz  Komendy Powiatowej Policji w Turku, jak i nabyć cenne umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W mury technikum zawitali przedstawiciele firmy BMW czy Axes System (system diagniostyczny CDIF/3).


Ponadto pojawili się również wystawcy z firm Novarro, Lenso – Gom czy Astor. Ostatnia zaprezentowała robota kawasaki w aplikacji lizakowej. Zgromadzeni mogli także wziąć udział w pokazach robotów MINISUMO, warsztatach LEGO MINDSTORM, pokazach skanerów i drukarek 3D, czy Virtual Reality (LEAP MOTION, HOLENS, HOLOGRAM 3D).

Miłośnicy historii mogli zapoznać się z techniką – ale na etapie wczesnego średniowiecza. Rekonstruktorzy uczyli, jak rozpalano ogień dawnymi metodami oraz jak polowano na zwierzynę przy użyciu łuku oraz włóczni. Każdy zainteresowany mógł spróbować swoich sił, walcząc bronią znaną z czasów pierwszych Piastów.

Na pikniku pojawili się także członkowie Tureckiej Grupy Motocyklowej „MOTUR”, którzy pokazywali swoje imponujące maszyny. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnego przemysłu: na pikniku swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele firm Miranda, ProfiM oraz Sun Garden. Dla najmłodszej grupy odbiorców przygotowano zestawy „Sekrety Elektroniki” oraz – tradycyjnie – dmuchany zamek.

Całość zwieńczyły warsztaty i pokazy przygotowane przez samych uczniów. W zależności od profilu swojej klasy dzielili się własną wiedzą z zainteresowanymi. Nie zabrakło również części artystycznej, a także poczęstunku.

Warto nadmienić, że imprezy tego typu w ZST są organizowane cyklicznie i cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie tylko popularyzują one naukę, ale przekonują, że warto inwestować w rozwój technologiczny oraz wiązać z nim swoją przyszłość. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja