Dobra: Gmina u progu realizacji projektów i inwestycji

Podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Dobrej burmistrz Andrzej Piątkowski zapewnił, że wciąż są pomysły na nowe projekty, natomiast wszystkie obiecane inwestycje zostały rozpoczęte.

W środę, 28 września odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej w Dobrej, podczas której poruszono między innymi temat inwestycji, których jak się okazuje jest sporo. Cieszy również fakt, że podjęte projekty zostają wprowadzane w życie i zyskują pozytywny odzew ze strony instytucji z zewnątrz.


-Rok 2016 pierwsze półrocze i koniec 2015 był czasem, kiedy rozpoczęliśmy przygotowania do aplikowania o środki zewnętrzne, szykowania projektów i danych. Projekty zostały złożone i był sukces. Otrzymaliśmy środki na remont przedszkola. Będzie remontowany dwór. Będziemy wkrótce podpisywać umowę. Otrzymaliśmy również środki dodatkowe na przedszkole. Te środki kierowane są na poprawę oferty edukacyjnej dla dzieci, na dokształcanie nauczycieli i wszelką ofertę dla dzieci w przedszkolu. W twardym projekcie jesteśmy na 6 miejscu w Wielkopolsce a więc bardzo wysoko. Kolejny projekt to termomodernizacja centrum kultury i całego piętra razem z częścią przynależną do OSP i cały budynek zespołu szkolno- przedszkolnego w Piekarach. Kolejny projekt o środki, które mają pomóc przy przygotowywaniu dokumentacji na rewitalizację naszego centrum w Dobrej- informował burmistrz.


-Jesteśmy gotowi by złożyć wniosek na remont kapitalny oczyszczalni ścieków kolektora sanitarnego. Inwestycja na ponad 3 mln. Mamy nadzieję, że będzie kolejny projekt rozpatrzony pozytywnie- dodał.


Rozpoczęte zostały również wszystkie planowane prace na drogach. Dodatkowo wprowadzono dwa chodniki. Chodnik łączący osiedle Słowackiego z ulicą Wiatraki i chodnik przy ulicy Wiatraki. Oprócz tego jest plan na przyłączenie kolejnych dróg do gminy Dobra.


-Razem ze starostą tureckim realizujemy wspólny program poprawy dróg i ulic powiatowych. Po wyremontowaniu ulic będziemy je przejmować. Wyraziliśmy zgodę na przejęcie drogi powiatowej od zapory do Skęczniewa. Ponieważ przeliczyliśmy, że nie będziemy pozostawieni sami sobie, bo w ulicach i drogach są urządzenia i media umieszczone, za które właściciele ponoszą opłaty i z tych opłat spokojnie jesteśmy w stanie utrzymać te drogi na pewno dużo lepiej niż do tej pory- mówił Andrzej Piątkowski.


Na wszystkie realizowane projekty jest zabezpieczenie finansowe. Zostaną również środki na program wymiany nawierzchni na drogach asfaltowych o długości minimum 3 km w roku oraz wyznaczone ulice w Dobrej. Tylko pozazdrościć…

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja