Dobra: Harcerskie spotkanie po latach w Rzymsku

W niedzielę, 25 września przy Remizie OSP w Rzymsku spotkali się harcerki oraz harcerze, by wspólnie przypomnieć o tym, jak ważne jest idea harcerstwa i wspaniale się bawić.

Na uroczystości, która rozpoczęła się o godzinie 16.00 pojawiło się wielu gości związanych z harcerstwem. Część oficjalną rozpoczęto ododegrania hymnu państwowego. Następnie minutą ciszy uczczono wszystkich druhów i druhny, którzy odeszli pełnić wieczną wartę. Istotną częścią spotkania było przedstawienie rysu historycznego harcerstwa rozwijającego się na terenie Rzymska i Dąbrowy.


Oby harcerskiej tradycji stało się zadość zaproszeni goście rozpalili ognisko od jednej zapałki. Następnie Magdalena Gonczarewicz mianowała strażników ognia i rozpoczęto wspólne śpiewanie harcerskich piosenek przy palącym się ognisku. Wspaniały klimat nadawały akordeon oraz gitara. Nie obyło się bez pysznych kiełbasek oraz słodkości.


Na koniec wszyscy roztańczyli się przy pląsach i rozśpiewali przy dogasającym ognisku. Uczestnicy imprezy opuścili spotkanie w dobrych humorach i z nadzieją, że za rok spotkają się znowu.


Zlot harcerski zorganizowały i poprowadziły sołtys Rzymska Henryka Bartkowiak oraz radna Magdalena Gomczarewicz. Do sukcesu imprezy przyczynili się Jan Tomczyk- prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska, Marianna Ochocka- dyrektor Centrum Kultury oraz Stanislawa Kołaczkowska, Sylwia Kucharska i Barbara Buda.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja