Przez gaz pieprzowy uczniowie ZST ewakuowani z zajęć. Jedna osoba trafiła do szpitala

W poniedziałek, 3 października około godz. 13.50 strażacy zostali zadysponowani do Zespołu Szkół Technicznych w Turku, gdzie w jednej z klas został rozpylony gaz pieprzowy.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z PSP i OSP w Turku. Przed przyjazdem straży 28- osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielem zostali ewakuowani na zewnątrz budynku i znajdowali się pod opieką szkolnej pielęgniarki.

Strażacy  w aparatach tlenowych weszli do izby klasowej, gdzie przy pomocy mierników wielogazowych zmierzyli stężenie powietrza. Na szczęście urządzenia nic nie wykryły. Strażacy przewietrzyli pomieszczenie klasy oraz korytarza w budynku „D” ZST przy pomocy termowentylatorów. W jednym z koszów na śmieci znaleziono opakowanie po gazie pieprzowym.

Uczniów ewakuowanej klasy odbierali rodzice i opiekunowie. W tym czasie jeden z nich poinformował, że choruje na astmę i że źle się czuje. Do szkoły wezwano więc pogotowie, które zabrało chłopca do szpitala. Tam po zbadaniu został zwolniony do domu.

Według ustaleń policji i dzielnicowego, który był na miejscu nie było to celowe działanie ucznia, ale wypadek. Uczniowie, który posiadał gaz pieprzowy niespodziewanie rozszczelniło się opakowanie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja