Kolejny czarny marsz w Turku! 24 października – pomnik Orła Białego!

24 października o godz. 15.00 pod pomnikiem Orła Białego odbędzie się kolejny czarny marsz. Wszystkich, którzy chcą wyrazić swój protest- zapraszamy!

Szanowne, szanowni! 3 października w Czarny Poniedziałek powiedziałyśmy i powiedzieliśmy głośne NIE. I udało nam się! Nie czas jednak na składanie parasolek. Większość parlamentarna nadal planuje uchwalenie drakońskiej ustawy antyaborcyjnej.

Stopień uprzywilejowania Kościoła katolickiego i jego wpływ na stanowione w Polsce prawo wciąż rosną, pogarsza się stan systemu edukacji, w którym kształtowanie postaw obywatelskich jest zastępowane przez indoktrynację. Dlatego NADAL MÓWIMY NIE! NASZE POSTULATY: NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet. NIE dla ingerencji Kościoła w politykę. NIE dla polityki w edukacji.

24 października  przypada 41. rocznica islandzkiego strajku kobiet. To jest dla nas czas, aby powiedzieć NIE dla pogardy i przemocy wobec kobiet.
- Mamy dosyć traktowania kobiet jako istot, które ktoś „wyprowadza na ulicę”.
- Nie zgadzamy się na to, żeby o naszych najważniejszych sprawach ktoś decydował za nas.
- Mamy dosyć fikcji we wdrażaniu i realizacji przepisów dotyczących ochrony przed przemocą ze względu na płeć.
- Mówimy „nie” utrudnieniom w realizacji podstawowych praw reprodukcyjnych.
- Nie zgadzamy się na brak rzetelnej edukacji seksualnej. NIE dla ingerencji Kościoła w politykę.
- Mamy dosyć uprzywilejowania Kościoła katolickiego w Polsce.
- Mamy dosyć religii w szkole i fikcji dotyczącej dostępu do nauki etyki.
- Nie zgadzamy się na ukrywanie nadużyć seksualnych mających miejsce w polskich parafiach.
- Mamy dosyć prób narzucania zasad religijnych w formie prawa państwowego. NIE dla polityki w oświacie.
- Nie zgadzamy się na zastępowanie nauki indoktrynacją.
- Mamy dosyć pogardy minister Anny Zalewskiej dla dzieci, rodziców i nauczycieli.
- Nie zgadzamy na demolowanie polskiego systemu oświaty i niszczenie szans edukacyjnych młodego pokolenia – pokolenia, od którego zależy przyszłość naszego kraju.


- Kiedy stałam wśród protestujących w Kaliszu zdałam sobie sprawę, że nic już nie będzie, jak było. (…) Polskie siostry i bracia zróbcie wszystko, co możecie, żeby zmienić sytuację w Waszym kraju. I tak ja o tym myślę. Nic już nie będzie tak, jak było. My, dzielne siostry, i wspierający nas rozumni mężczyźni, zmienimy sytuację w naszym kraju. NIE SKŁADAMY PARASOLEK!- mówi organizatorka marszu Ewa Juda.

Kochane kobietki, matki, żony, kochanki (oczywiście mężczyźni też)  z Turku i okolic, dnia 24 października u nas w Turku odbędzie się czarny strajk kobiet...
Start: godzina 15.00, pod pomnikiem Orła Białego (tzw. mały park koło I L.O.) Kto chętny - zapraszamy, chodzi o słuszną sprawę...Proszę udostępniajcie dalej, niech jak najwięcej osób się dowie i wspólnie wyrazi swój protest.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja