Dobra: Dynia bohaterką w Potworowie

Aromatyczna zupa, odświeżający sok, placki rozpływające się w ustach, nietypowy gulasz i wiele innych potraw mogli skosztować dzisiaj uczestnicy imprezy w Potworowie. Wszystkie dania łączyło jedno… dynia, która była bohaterką dzisiejszego dnia.

W niedzielę, 16 października sala OSP w Potworowie tętniła życiem. Wiele osób chciało wspólnie się bawić oraz skosztować potraw, w których najważniejszym składnikiem była dynia. Takie pyszności rzadko lądują w naszych brzuchach, dzięki czemu pyszności smakowały jeszcze lepiej. Placki, zupy, napoje, bigos, sałatki, gulasz, naleśniki, dżemy i wiele innych wyśmienitych produktów mogliśmy spróbować podczas imprezy.


Jak co roku nie obyło się bez konkursów, których bohaterką była oczywiście królowa warzyw zwana również korbolem. Chętni mogli wziąć udział w ważeniu dyni, konkursie rodzinnym czy przekładaniem dyni pod nogami, w czym mistrzami byli najmłodsi.


Podczas Święta Dyni odbyły się również pokazy rzemieślnicze takie jak kiermasz wyrobów z wikliny i gliny.


Impreza pod hasłem „Odkrywamy na nowo nasze tradycje – dzień Korbola” organizowana jest w ramach konkursu Wielkopolskiej Odnowy Wsi „Nasza wieś, naszą wspólną sprawą”. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Stąd też swoją obecnością zaszczycili Radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda oraz Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.


Jak powiedział główny organizator imprezy Piotr Gebler na Święcie Dyni się nie skończy, bowiem w planach nowe inicjatywy, których bohaterami będą tradycyjne, polskie produkty. Ale o tym w naszej audycji w Ale!Radio już niebawem.

Zapraszamy!

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja