Sołtys Wróbliny i Smaszewa z protestem na Radzie Powiatu

Lidia Barbusińska- sołtys wsi Wróblina i Grażyna Szulc sołtys Smaszewa w gminie Tuliszków podczas obrad sesji rady Powiatu Tureckiego zwróciły się z petycją do radnych i starosty o naprawę dróg w obrębie ich miejscowości na trasach to Turku i Tuliszkowa. 

Pierwsza głos zabrała sołtys Lidia Barbusińska, wypowiadając się w imieniu mieszkańców miejscowości Wróblina, a konkretnie drogi powiatowej na odcinku Wróblina – Smaszew, wnioskując o zaoranie jej nawierzchni, gdyż podejmowane dotychczas prace i ich jakość pozostawiają dużo do życzenia i nie spełniają oczekiwań mieszkańców. Roboty remontowe przywracają im stan techniczny na bardzo krótki okres czasu. Droga jest asfaltowa, ale bardzo podziurawiona, bo asfalt się wykruszył i powstały dziury, które powodują uszkodzenia jeżdżących tam pojazdów.

- Nadmieniamy, że co roku odbywa się wyścig Rowerowy Szlakiem Piastowskim i wtedy remonty wykonywane są pospiesznie i nieprofesjonalnie- czytała sołtys Barbusińska - W przypadku braku reakcji na naszą petycję powiadomimy lokalne media oraz skierujemy sprawę do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Po niej głos zabrała sołtys Smaszewa – Grażyna Szulc.

- Chciałabym, aby pan starosta i najwyższa Rada odniosła się do drogi Smaszew –Tuliszków w części należącej do powiatu kaliskiego oraz odcinek drogi Smaszew- Piętno- Wrząca, bo z Piętna do Tuliszkowa naprawdę nie da się przejechać  - mówiła sołtys.

- Smaszew- Piętno to jestem zaskoczony, bo jeżdżę tą drogą i śmiem powiedzieć, że jest ona w bardzo dobrym stanie – odpowiedział starosta Mariusz Seńko - Natomiast Wrząca to faktycznie droga ta jest w stanie tragicznym i ona jest roku 2017 planowana do realizacji. Co do odcinka Smaszew- Wróblina w części jest on na terenie powiatu kaliskiego, my na nie swoim terenie nie możemy żadnych prac wykonywać, ale spróbujemy porozmawiać z powiatem kaliskim, aby na tym odcinku realizował swoje zadania drogowe.

Starosta zapewnił także, że na trasie Wróblina- Tuliszków  prace remontowe się już rozpoczęły i wierząc w profesjonalizm kierownika Andrzeja Paruszewskiego, będą ona wykonane należycie. Wszystko dobrze wróży na właśnie rozpoczętą współpracę powiatu z gminą Tuliszków w kwestii przebudowy dróg powiatowych.

Ze strony burmistrza Grzegorza Ciesielskiego pojawiła się oferta na dalsze poszerzenie współpracy.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja